KS Żory: porażka na zakończenie rundy jesiennej

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze KS-u Żory przegrali na własnym boisku z Unią Racibórz 2:3. Tym samym żorska drużyna przerwę zimową spędzi na ostatnim miejscu tabeli II grupy śląskiej IV ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości z Raciborza, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. W zamieszaniu po rzucie rożnym nalepiej zachował Damian Gawryluk, który wpakował piłkę piłkę do siatki. Później szansę na podwyższenie prowadzenia Unii miał Roman Kowalczyk. Strzały napastnika gości mijały jednak żorską bramkę. Piłkarze KS-u Żory w pierwszej części meczu atakowali sporadycznie. Zdołali jednak strzelić bramkę i wyrównać stan meczu. Z prawej strony dobrze dośrodkował Krzysztof Hudziec, a Robert Grzesik strzałem głową zdobył gola. Do przerwy było więc 1:1.

Kilka minut po zmianie stron żorzanie wyszli na prowadzenie. Tomasz Zmuda z kilku metrów nie dał szans Dawidowi Mańczykowi i było 2:1. Żorzanie bardzo krótwko cieszyli się z  prowadzenia. W 52 minucie po składnej akcji gości z Raciborza, dobrym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Artur Potaczek, doprowadzając do wyrównania. W dalszej części meczu nastąpiła swego rodzaju wymiana ciosów, z którego zwycięsko wyszli piłkarze Unii, którzy w 81. minucie zdobyli zwycięską bramkę za sprawą Kowalczyka. Wcześniej obie strony nie były w stanie wykorzystać kilku dogodnych okazji. Żorzanie stwarzali poważne zagrożenie głównie po stałych fragmentach i strzałach głową - piłka raz lądowała na słupku, a raz na poprzeczce raciborskiej bramki. Z kolej gracze Unii nie byli w stanie wykorzystać nawet sytuacji sam na sam z bramkarzem. Jednak to goście zwyciężyli i zdobyli cenne trzy punkty.

KS Żory - KP Unia Racibórz 2:3 (1:1)
0-1 Gawryluk 8'
1-1 Grzesik 35'