KS Żory przegrywa u siebie z Gwarkiem Ornontowice

2012-04-02, Autor: gs, źródło: mat. pras.

Po bezbramkowym remisie z z LKS-em Czaniec żorzanie mieli nadzieję, że dorobek punktowy poprawią także w spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice. Niestety, tym razem lepsi okazali się przeciwnicy, którzy wygrali 2:0.

O losach meczu rozstrzygnęła pierwsza połowa, w której padły obie bramki. Goście z Ornontowic wykorzystali błędy żorskiej defensywy i po bramkach Roberta Metelskiego i Mateusza Mrożka schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra piłkarzy KS-u Żory. Gospodarze przejęli inicjatywę i atakowali. Nie udało się im jednak stworzyć stuprocentowej szansy do strzelenia gola, a w sytuacjach mniej klarownych obronną ręką wychodzili piłkarze Gwarka Ornontowice, którzy cieszyli się z końcowego zwycięstwa.

KS Żory - Gwarek Ornontowice 0:2 (0:2)
0:1 Metelski 17'
0:2 Mrożek 44'

KS Żory: Fugiel - Juraszek, Siedlok, Obara, Sudoł, Adamczyk (70' Pudełko), Kowalski, Hudziec (55' Gaciek), Winiarski, Grzesik (46' Samek), Zmuda (80' Łoza)
Trener: Adam Buchta

Gwarek: Kobielski - Ferensztain, Kubisz, Wiśniewski, Sarzała, Mrożek (88' Marszolik), Drapała (76' A. Nurkiewicz), Zdrzałek, Rajca, Leszczyński (86' Wojcięga), Metelski (90' W. Nurkiewicz).
Trener: Jarosław Zajdel