KS Żory przegrywa w Bojszowach. Odwołany mecz z Jastrzębiem?

2012-04-19, Autor: gs, źródło: mat. pras.

Kolejną porażkę odniósł KS Żory. Tym razem lepsi od żorzan okazali się piłkarzu GTS-u Bojszowy, którzy wygrali na własnym boisku 2:0. Na 10 kolejek przed końcem nic nie wskazuje na to, że KS zdoła utrzymać się w IV lidze.

Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Sytuacji bramkowym było jak na lekarstwo i piłkarze schodzili na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Tuż po zmianie stron bardzo blisko strzelenia gola byli żorzanie, jednak strzał jednego z napastników KS-u minimalnie minął słupek bramki gospodarzy. Niestety były to miłe złego początki. W 62. minucie po faulu Michała Siedloka sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem był Maciej Szeremeta i GTS objął prowadzenie. W 68. minucie żorzanie przegrywali już 0:2. Dogodnej sytuacji nie zmarnował Marcin Kuzak, który pięknym strzałem pokonał Dawida Fugiela

W 90. minucie KS Żory mógł strzelił bramkę kontaktową. Uderzenie Roberta Grzesika z rzutu wolnego zatrzymało się na poprzeczce bramki gospodarzy.

W sobotę KS Żory miał podejmować na własnym boisku GKS 1962 Jastrzębie. Nie wiadomo jednak czy mecz dojdzie do skutku. "Informujemy, że dziś zapadnie decyzja odnośnie meczu pomiędzy KS Żory - GKS Jastrzębie. Mecz najprawdopodobniej zostanie przeniesiony na obiekt Jastrzębia lub zostanie rozegrany w innym terminie." - możemy przeczytać w komunikacie żorskiego klubu. Wkrótce poinformujemy Państwa o szczegółach.

GTS Bojszowy – KS Żory 2:0 (0:0)
1:0 Maciej Szeremeta 62' - rzut karny
2:0 Marcin Kuzak 68'