KS Żory: remis w zimowej scenerii

2011-05-04, Autor: lp
W 22. kolejce IV ligi piłki nożnej, KS Żory zdobył punkt, remisując 1:1 z Nadwiślanem Górą.

Do kolekcji pięciu punktów zgromadzonych w piłkarskiej wiośnie, żorscy zawodnicy dorzucili kolejny. Po remisach z Przyszłością Rogów i Rekordem Bielsko-Biała, oraz wygranej z MRKS-em Czechowice podopieczni Janusza Sobali dorzucili remis z Nadwiślanami. Ciągle jednak zajmują miejsce u dołu tabeli.

Kończący majowy weekend mecz 22. kolejki, toczył się w prawdziwie zimowej sceneri, ale emocji nie brakowało. Pierwsza połowa nie przyniosła jednak bramek, pomimo przewagi Nadwiślan. Drugie 45 minut było już znacznie ciekawsze.

Drużyna gości od początku drugiej połowy spychała KS na swoją połowę i usilnie szukała dojścia do żorskiej bramki. Na szczęście Tomasz Żubertowski udanie wyłapywał wszystkie próby zdobycia gola przez przyjezdnych W końcu, napierający coraz mocniej Nadwiślanie sprowokowali żorską obronę do nieczystego zagrania i po faulu na Łukaszu Paździorku arbiter podyktował rzut karny. Egzekutorem jedenastki był Ireneusz Adamski. Tego strzału żorski bramkarz niestety nie zdołał już wybronić. Po 60 minutach gry Nadwiślanie prowadzili 1:0. Po tej bramce obraz gry zmienił się o diametralnie. To Żorzanie byli częstszymi gośćmi na połowie Nadwiślan, jednak próby zdobycia bramki po indywidualnych akcjach nie przynosiły pożądanego efektu. Wreszcie w 87 minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał wprowadzony na boisko w drugiej połowie Tomasz Pudełko:

Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Żorski KS w meczu z Nadwiślanem wywalczył jeden punkt. Po 22. kolejkach, KS Żory z dorobkiem 17 punktów ciągle zajmuje 15 miejsce w tabeli.

>tutaj znjadziesz fotogalerię z meczu

Kolejny mecz odbędzie się 7 maja, na stadionie przy ulicy Wolności o godzinie 17:00. Tym razem nasi zawodnicy zmierzą się z 12 drużyną IV ligi - Polonią Marklowice.