KS Żory: tym razem zabrakło czasu

2011-04-05, Autor: AS
W kolejnym meczu piłkarskiej rundy wiosennej, czwartoligowy KS Żory przegrał z LKS-em Zaporą Porąbka 1:2.

Obie bramki goście zdobyli w pierwszej połowie. W drugiej części meczu inicjatywę przejęli Żorzanie jednak dopiero w doliczonym czasie gry udało się trafić do bramki przeciwnika. Wynik spotkania na 1:2 ustalił Piotr Tomecki.

Zawodnicy LKS-u wyciągnęli wnioski po jesiennej lekcji, kiedy to KS Żory wygrał w Porąbce 2:0 - po bardzo dobrej, rozważnej i opartej na  kontrach grze. Zapora zrobiła teraz dokładnie to samo. Wiedziała, że to piłkarze z Żor muszą atakować. Ustaliła solidną defensywę i raz za razem kontrowała. Szybkość napastników drużyny gości robiła wrażenie.

W pierwszej połowie Żory grały, a Porąbka strzelała gole. Piłkarze z Żor byli chyba zbyt pewni siebie zwłaszcza, że od początku spotkania przeważali. Niestety fatalna gra obrony zemściła się i  po błędzie bramkarza przy pierwszym straconym golu było już po meczu. Na domiar złego w pierwszej połowie z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Norman WiniarskiDamian Dziadek.

Nie pomogły też zmiany trenera. Janusz Sobala na przełomie pierwszej i drugiej połowy wykorzystał maksymalną ilość zmian. Nikt z zawodników jednak nie odważył się wziąć na swoje barki ciężaru głównodowodzącego grą na boisku, kontuzjowanego Damiana Dziadka. W szatni oprócz niego zostali też: Dawid JanczarDariusz Pawłowski.

Na boisku zobaczyliśmy czterech nowych piłkarzy: Piotra Tomeckiego, Radosława Kowalskiego, Piotra WowręWojciecha Wyrobka. W drugiej połowie była szansa na remis zwłaszcza, że Kajetan Idus trafił w słupek z rzutu wolnego z 30 metrów. Niestety zabrakło czasu na wyrównanie. Stuprocentową - zdawać by się mogło - szansę, zaprzepaścił Robert Grzesik. Strzelcem jedynej bramki dla żorskiego zespołu był więc Piotr Tomecki.

Za tydzień mecz z Gwarkiem Ornontowice. Jest nadzieja, że zagra Tomasz Zmuda, który uległ na treningu kontuzji nosa i nie mógł jeszcze wiosną zagrać. Tomek jesienią był podporą zespołu.