zamknij

Wiadomości

Kto, komu i za ile sprzeda Twinpigs? Tego się dziś nie dowiecie

2020-06-25, Autor: AB

O 13.00 rozpoczęła się sesja żorskich rajców. Już w pierwszym jej punkcie doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy prezydentem Żor a wiceprzewodniczącym rady miasta Piotrem Huzarewiczem, który zgłosił wniosek o wycofanie z porządku obrad przyjęcia uchwały  o reorganizację spółki Nowe Miasto Spółka z o.o. w Żorach.

Reklama

Dziś nie zostanie podjęta uchwała  o reorganizacji spółki Nowe Miasto Spółka z o.o. w Żorach >>Miała być Ameryka, są straty. Co czeka żorski Twinpigs?<<

W głosowaniu nad porządkiem obrad większością głosów 16:9 podjęto decyzję o usunięciu głosowania nad tą uchwałą z dzisiejszego porządku obrad. Skąd taki obrót sprawy?

Wiceprzewodniczący rady miasta Piotr Huzarewicz rozpoczął swoje wystąpienie od podzielenia się wątpliwością czy rzeczywiście potrzebna jest zgoda rady miasta do podjęcia takiej uchwały.

Huzarewicz odwołał się tu do sprzedaży przez spółkę budynku Quattro, kiedy to nie było wymagane przyjęcie uchwały rady miasta.

Wątpliwości te próbował radny rozwiać w kancelarii prawnej znajdującej się poza Żorami. 

- W mojej ocenie jest to próba przerzucenia czy podzielenia się z radą miasta odpowiedzialnością za podejmowane decyzje- dodał Piotr Huzarewicz.

Waldemar Socha odniósł się do słów radnego, zaznaczając, że potrafi korzystać ze swoich kompetencji, jednak tym razem:

- Gdybym był przekonany, że nie muszę zwracać się do rady w tej sprawie, to możecie być pewni, że bym się nie zwrócił - powiedział prezydent.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~gestskoczka 2020-06-25 17:14:59

  Bardzo ciekawa informacja. Do tej pory myślałem że radni PiS są tak samo spolegliwi prezydentowi jak radni z Żorskiego Porozumienia i Waldemar Socha. Że jedynie radni z Żorskiej Samorządności czasem mogą mieć zdanie odrębne.

  Kiedyś Pan Piotr Huzarewicz (i nie tylko On) prowadził blog, i tam można było zajrzeć odrobinkę za kulisy. Teraz nie trafiam na takie relacje żadnego z radnych. Prośba do Redakcji jak coś wiecie na ten temat, to napiszcie.

  Nie wiem jak mam rozumieć tą przepychankę. Zresztą, im bardziej się zastanawiam, tym mniej wiem – a właściwie nie wiem jaki jest zakres kompetencji i obowiązków radnego, a jaki prezydenta miasta. Czy jest to gdzieś podane do publicznej wiadomości? Wybieramy prezydenta miasta, głosujemy na listy radnych, a wiemy na co się godzimy dając im mandat do sprawowania władzy?

  7 5
 • ~zel7 2020-06-25 17:59:44

  Sukces ma wielu ojców porażka jest sierotą

  13 0
 • ~Adalbert 2020-06-30 14:03:23

  Droga Redakcjo, w Żorach mamy 23 radnych więc nie mogło być wyniku głosowania 16-9. Sprawdziłem, 13 radnych było za wycofaniem tego punktu obrad, 9 przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 382