Lekkoatleci z Żor zdobyli 9 medali (w tym 6 złotych!) na Mistrzostwach Śląska

Reprezentanci klubu UKS Czwórka Żory zdobyli siedem medali (w tym 4 złote!) na Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów, które odbyły się 25 i 26 maja w Bielsku-Białej. Dwa złote medale wywalczył również były zawodnik "Czwórki" - Paweł Dzida.

Mistrzynią Śląska juniorek na dwóch dystansach została Martyna Ziebura. W pierwszym dniu zawodów żorska lekkoatletka zdobyła złoty medal w biegu na 400m z nowym rekordem życiowym 56,96s. W niedzielę była bezkonkurencyjna na dystansie o połowę krótszym – 200m.

Z dwoma medalami z Mistrzostw wróciła również aktualna Halowa Mistrzyni Polski – Zuzanna Wyppich. W sobotę zwyciężyła na dystansie 100m w kategorii juniorek młodszych, z nowym rekordem życiowym – 12,22s. W drugim dniu Mistrzostw, Zuza zdobyła srebrny medal w biegu na 200m.

Julia Han zajęła I miejsce w biegu seniorek na 800m z nowym rekordem życiowym. Dwa medale Mistrzostw to dorobek Mariusza Syzdka. W konkursie skoku w dal seniorów został Wicemistrzem Śląska, natomiast w konkursie rzutu dyskiem zdobył brązowy medal.

IV miejsce w biegu juniorów młodszych na 400m zajął Michał Wróbel z nową życiówką – 50,64s. Również IV miejsce zajął Mariusz Syzdek w konkursie pchnięcia kulą. V miejsca zajęli: Kacper Ucherek w skoku w dal juniorów młodszych - 6,30m, Szymon Drabik w biegu juniorów młodszych na 100m, Daria Najberg w biegu juniorek młodszych na 1500m. Rekordy życiowe ustanowili: Magda Czajkowska w biegu na 200m, Patrycja Stępka w biegu na 400m, Cyprian Brilla na 400m, Michał Wróbel NA 200m.

Wychowanek „Czwórki” a obecnie w barwach AZS AWF Katowice – Paweł Dzida, zdobył dwa złote medale. W pierwszym dniu Mistrzostw zwyciężył na dystansie 100m z wynikiem 10,77s, w niedzielę zdobył złoty medal w biegu na 200m – 21,90s.

Kolejne starty już w przyszły weekend. Zuzanna Wyppich i Michał Wróbel będą reprezentować województwo śląskie na meczu 4 województw, który odbędzie się 1 czerwca w Krakowie. Również 1 czerwca młodzicy będą rywalizować na zawodach Ligii Młodzików w Bielsku Białej. W niedzielę, 2 czerwca – Martyna Ziebura i Paweł Dzida wystartują w Gliwicach na Ogólnopolskim Mitingu - II Grand Prix Gliwic.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0