Lekkoatletyka: żorzanka najszybszą młodziczką w Polsce

Ewa Swoboda (ur. 1997) – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka Żory” zdobyła złoty medal w biegu na 100 metrów w finale ogólnopolskich zawodów lekkoatletycznych Samsung Athletic Cup 2011.

W tych prestiżowych zawodach, które odbyły się 12 czerwca w Krakowie brali udział zawodnicy w wieku 14-15lat, którzy zwyciężyli w eliminacjach odbywających się w 16 miastach w Polsce. W krakowskim finale Ewa Swoboda reprezentowała Śląsk. Zawodniczka „Czwórki” potwierdziła, że jest najszybszą młodziczką w Polsce i zwyciężyła z doskonałym rezultatem i nowym rekordem życiowym - 12,07 s. Tym samym żorzanka wyrównała rekord Śląska młodziczek, ale poprzednia rekordzista uzyskała go jako piętnastolatka.

Finał zawodów lekkoatletycznych Samsung Athletic Cup Kraków 2011 był poprowadzony przez Przemysława Babiarza, a został zainaugurowany uroczystym otwarciem, w którym wzięli udział przedstawiciele miasta Krakowa, i Samsung Electronics Polska. W otwarciu uczestniczył również jeden z ambasadorów tegorocznej edycji zawodów Artur Partyka, wicemistrz i brązowy medalista olimpijski w skoku wzwyż.

Równolegle z finałowymi konkurencjami „Samsunga” odbywał się Mityng lekkoatletyczny, w którym brały udział gwiazdy lekkiej atletyki: Francis Obikwelu – rekordzista Europy w biegu na 100 metrów, Tomasz Majewski –mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Piotr Małachowski – wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem i Adam Kszczot - aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0