Liga okręgowa: wygrana KS Żory. Oby tak dalej!

W 27. kolejce ligi okręgowej KS Żory pokonał drużynę Sokoła Wola 3-2. Emocji nie brakowało.

Żorska drużyna w pewnym momencie meczu prowadziła już 3-0, ale wkrótce goście strzelili dwie bramki i do końca toczył się bój o utrzymanie zwycięstwa. Udało się. Wynik, w 21 minucie gry, otworzył Rafał Rybak. Ten sam zawodnik wcześniej miał dwie dogodne okazje na gola, ale tym razem sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka". W 33 minucie na 2-0 podwyżyszł Paweł Sudoł.

Na tym strzelanie się nie skończyło. W 58 minucie gry swojego 6. gola w sezonie strzelił Mariusz Adaszek. Środkowy pomocnik wysunął się tym samym na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców drużyny. Dla Adaszka był to jednak ważny moment z innego powodu. Kilka dni temu w podobnym momencie meczu, również na własnym boisku, przestrzelił "jedenastkę", a jego zespół przegrał. Teraz ten sam zawodnik zdobył... decydującego o losach meczu gola.

Decydującego, bo goście ruszyli do odrabiania strat. Pokazali, że nie przypadkowo zajmują 6. miejsce w tabeli i w przeciągu 10 minut strzelili dwa gole. Z 3-0 zrobiło się 3-2. Ostatni kwadrans stał się więc bardzo nerwowy. Próbę emocji żorzanie wytrzymali jednak wzorowo.

Zwycięstwo podtrzymuje nadzieje na utrzymanie w lidze okręgowej. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko mały krok w stronę osiągnięcia celu. Celem minimum powinno być zdobycie co najmniej 2 pkt w najblizszych dwóch meczach. Mecz LKS-u Studzionka został przełożony z powodu złego stanu boiska. Do zakończenia rozgrywek pozostały 3 kolejki. Szerzej o sytuacji w tabeli informowaliśmy tutaj.

15 czerwca o 17:00 KS Żory rozegra wyjazdowy mecz z Jednością Jejkowice.

KS Żory - LKS Studzionka 3-2 (2-0)

Gole dla KS-u: Rybak 21`, Sudoł 33`, Adaszek 58`

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0