Liga ROW: czas na puchary

W miniony weekend rozpoczęły się zmagania o Puchar Ligi ROW 2011.

Do rozgrywek zgłosiło się 14 ekip, które zostały rozlosowane według „drabinki”. Najbardziej z losowania zadowoleni są piłkarze Rymeru i Centrum, którzy rozpoczęli swoje zmagania od razu od ćwierćfinałów. W meczach 1/8 Finału Pucharu Ligi ROW doszło do niespodzianki, którą sprawił Viking eliminując drużynę MaxBudu. Do 80 minuty MaxBud prowadził 2:1, jednak końcówka należała do Vikingów, którzy strzelili dwie bramki i mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

Najmniejszych kłopotów z wygraną nie miał lider rozgrywek, drużyna Maratu, która gładko ograła KS Kleszczów 6:1. W najciekawszym meczu spotkały się drużyny AP Instal i Victorii. Drużyna Victorii cztery razy wychodziła na prowadzenie, lecz za każdym razem AP Instal doprowadzał do remisu. W 80 minucie na tablicy był wynik 4:3 dla Victorii i dzięki zrywowi AP Instal zdobył dwie bramki i w 1/8 finału spotka się z drużyną Amatora, która ograła Klimapol 3:1. Zacięte widowisko obejrzeli kibice obecni na meczu FC Baranowice - FC Chwałowice. Górą były Baranowice wygrywając 2:1, choć FC Chwałowice prowadziły przez dłuższą część pierwszej połowy, tracąc bramkę „do szatni”. W drugiej połowie gospodarze szybko strzelili bramkę na 2:1 i dowieźli ten wynik do końca spotkania. W ostatnim meczu górą była doświadczona ekipa RKP, która ograła Dżonsonów 4:2.

W meczu rozegranym awansem (1/4 finału), ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Ligi ROW – Rymer uległ ekipie Centrum aż 1:4. Wynik zaskakujący, ponieważ to Rymer uważany był za murowanego faworyta tej potyczki.