Liga ROW: FC Żory walczy o podium

2011-06-07, Autor: Redakcja
Za nami 10 kolejka rozgrywek Ligi ROW, w której obyło się bez większych niespodzianek. Wszystko poszło zgodnie z planem, choć w kilku meczach wynik był sprawą otwarta do ostatniego gwizdka sędziego.

W 1 lidze na pierwszy ogień poszły zespoły Victorii i FC Baranowic. Oba zespoły potrzebowały punktów, aby odbić się od dna pierwszoligowej tabeli. Górą z tej konfrontacji wyszli zawodnicy Victorii, którzy zaaplikowali rywalom 6 bramek tracąc 3. W drugim sobotnim meczu spotkały się zespoły Meksyku i Maratu. Marat szybko wyszedł na prowadzenie i cofnął się do obrony, czekając na kontrataki. Goście stworzyli sobie kilka wyśmienitych okazji do strzelenia bramki, jednak poza jednym trafieniem Maratu nic w pierwszej połowie nie wpadło. Po zmianie stron Meksyk starał się strzelić bramkę i udało mu się to pod koniec spotkania. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, Marat strzelił zwycięskiego gola. Mecz zakończył się porażką Meksyku 1:2. Kolejne spotkanie odbyło się w niedzielę rano, kiedy to drużyna FC Kawasaki podejmowała wicelidera tabeli AP Instal. „Instalowcy” w pierwszej połowie strzelili „tylko” 2 bramki, choć powinno być ich kilka więcej. W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Dalej AP marnował wyśmienite okazje, a kontaktowego gola strzelili zawodnicy gospodarzy i zaczęła się nerwówka. Wynik meczu nie uległ jednak zmianie. Warto dodać, że AP Instal w ostatniej kolejce rundy wiosennej spotka się z niekwestionowanym liderem rozgrywek. Mecz pomiędzy Maratem, a AP Instal zapowiada się arcyciekawie. W samo słoneczne południe spotkały się drużyny Rymera i Centrum. Górą z tej potyczki wyszli zawodnicy gospodarzy, którzy wygrali z Centrum 2:0. Bez wychodzenia na boisko trzy punkty zgarnął Max-Bud. Mecz z Solszybem, który boryka się z problemami kadrowymi, zakończył się walkowerem. W ostatnim meczu kolejki spotkały się zespoły FC Żory z FC Basseno. Wynik 2:1 dla FC Żory. Drużyna, która w ubiegłym sezonie broniła się przed spadkiem, teraz walczy o najwyższe cele.

W drugiej lidze odbyły się dwa mecze na szczycie. W pierwszym z nich spotkał się lider rozgrywek Old Stars z piątą drużyną w tabeli, z Klimapolem. Mecz przy stanie 2:0 dla Old Stars został w 75. minucie przerwany przez sędziego. Na boisku wiele się działo, ale nie ze sportowego punktu widzenia, a za sprawą nieodpowiedniego zachowania zawodników Klimapolu względem sędziego. W drugim szlagierowym meczu spotkały się druga i trzecia drużyna drugoligowych rozgrywek. Na boisku padł wynik remisowy, który nie zadowolił żadnej ze stron. Celująca w awans drużyna Habrovej zremisowała z RKP 2:2, gdyż grali w dziesiątkę cały mecz. Nadal bez punktu pozostaje RowRyb, który uległ na własnym boisku drużynie z Kleszczowa 1:3. Pnie się w górę tabeli zespół FC Chwałowice, który ograł Dżonsonów 2: 0. Do niespodzianki doszło w meczu Vikingów z Lubarem. Viking przegrał 2:3, choć uważany był za faworyta tego meczu. W ostatnim meczu spotkały się drużyny Iskry i Continentalu. Wygrali goście 5:1.