Liga ROW: grad bramek w 1. lidze

2012-09-05, Autor: Tomasz Kowalczuk – Liga ROW
W 13. kolejce 1. ligi ROW w 6 spotkaniach padło 35 bramek, co daje prawie 6 goli na mecz. Nie wiadomo, czy obudzili się napastnicy, czy też zaspali obrońcy wraz z bramkarzami.

Zaskoczył wynik Rodbudu, który wygrał z Old Stars 7:1. Do tej pory obrona Old Starsów uchodziła za jedną z najlepszych w  lidze, a tutaj nagle beniaminek spuścił im sromotne lanie. Takim samym wynikiem zakończył się mecz MaxBudu z Amatorem. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego pogromu. Amator grał ostrożnie i  zdecydowanie w obronie, a akcje MaxBudu nie miały siły rażenia. Jedyna bramka padła po kilku szybkich zagraniach pomiędzy zawodnikami gospodarzy. Druga połowa to zdecydowana przewaga MaxBudu, który zaraz na  początku drugiej połowy strzelił bramkę na 2:0 i dołożył kolejne. Honorowe trafienie dla Amatora to prezent od obrońców MaxBudu, którzy zaczęli się bawić przed swoim polem karnym.

Jeszcze wyższym zwycięstwem może pochwalić się Marat, który wygrał 7:0 z FC Basseno, ale tutaj trzeba powiedzieć, że „bassenowcy” przez 60 minut grali w  ośmiu zawodników, a w 30 minut w dziewięciu. W meczu na szczycie 1. ligi spotkały się zespoły FC MorganFC Żory. Po ciężkim meczu „morganowcy” wygrali 4:2 i są już tuż, tuż za plecami MaxBudu. Cenne trzy punkty zainkasowała drużyna Centrum, która wygrała z Meksykiem 2:1. Centrum zdominowało pierwszą połowę, lecz z tej przewagi nic nie wynikało. Napastnicy i pomocnicy seryjnie marnowali dogodne sytuacje i  dopiero błąd obrońcy Meksyku dał im prowadzenie. W drugiej połowie dołożyli drugą bramkę i wtedy Meksyk zaczął grać. Udaje mu się strzelić bramkę, ale na wyrównanie zabrakło już czasu. Po pechowo przegranym meczu z Maratem dużo obiecywali sobie zawodnicy Victorii. Tym razem ponownie nie udało im się wygrać. Zostali surowo potraktowani przez zawodników Rymera, którzy zaaplikowali im 4 bramki nie tracąc żadnej.

W 2. lidze mecz na szczycie: Dżonsony FC Chwałowice. Spotkały się drużyny z 2-go i 3-go miejsca. Górą z tego spotkania wyszli gospodarze, którzy wygrali skromnie 1:0 i umocnili się na 2. miejsce w tabeli. Ostro poczynają sobie zawodnicy Continentala, którzy w  kolejnym meczu strzelili dużo bramek. Po 6:0, teraz przyszła wygrana 9:2, a ich ofiarą padł Lubar. Po sromotnej porażce w poprzedniej kolejce pozbierały się FC Baranowice wygrywając z Habrovą 5:1. Pierwsze trzy punkty zdobył reaktywowany Viking pokonując RowRyb 3:0. Mecz Iskry z RKP został przełożony.