Liga ROW: MaxBud walczył do końca

2012-10-13, Autor: Tomasz Kowalczuk – Liga ROW
W kolejnej serii rozgrywek Ligi ROW nie brakowało zwrotów akcji.

Niecodzienny przebieg miało spotkanie wice lidera MaxBudu z broniącym się przed spadkiem FC Basseno. Na mokrej i grząskiej murawie, przy padającym deszczu, lepiej czuli się goście, którzy w pierwszych 20 minutach zdominowali faworyzowanych gospodarzy strzelając im 3 bramki. Wynik 0:3 utrzymywał się dość długo. W końcu gospodarze mieli swoją szansę na strzelenie bramki, lecz rzut karny obronił bramkarz gości. Pod koniec pierwszej połowy udało się MaxBudowi strzelić bramkę. Wynik do przerwy 1:3. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku. Naciskali gości, którzy mieli bardzo dobrze dysponowanego bramkarza. Na 20 minut przed końcem meczu nadal był wynik 1:3 i pachniało sensacją. Warto dodać, że jak dotychczas FC Basseno nigdy z MaxBudem nie wygrało i tradycji stało się zadość. MaxBud strzelił bramkę na 2:3. Za chwilę doprowadził do remisu 3:3, a po chwili wykorzystał rzut karny i było 4:3 dla MaxBudu. To, co po 20 minutach pierwszej połowy wydawało się niemożliwe, stało się faktem.

Bez większych problemów swój mecz wygrał lider rozgrywek. Drużyna Maratu wyszła na boisko z mocnym postanowieniem zrewanżowania się Meksykowi za porażkę w pierwszej rundzie u siebie. Drużyna Meksyku wyszła na boisko przetrzebiona kontuzjami i nie podjęła walki. Przegrywając 1:4 miała okazję na złapanie kontaktu z przeciwnikiem, lecz zawodnik gospodarzy zmarnował karnego strzelając obok bramki. W końcówce meczu Marat strzelił jeszcze jedną bramkę i ustalił wynik meczu na 5:1. W meczu kolejki drużyna Old Stars, która zajmowała 4 miejsce w ligowej tabeli, podejmowała zespół FC Morgan, który był o jedno miejsce przed nimi i dzieliła ich tylko różnica jednego punktu. Po tym meczu różnica wynosi już cztery, ponieważ FC Morgan wygrał ten mecz 3:0. Z dużymi nadziejami rozpoczynali mecz zawodnicy Rodbudu z Rymerem. Podbudowani nieoczekiwanym remisem w poprzedniej kolejce z liderem liczyli na korzystny wynik tego meczu. Nic z tego. Rymer wygrał 4:1 i zapowiada, że przyszły sezon będzie należał do niego. Podziałem punktów zakończył się mecz Centrum z Victorią. Wynik nikogo nie zadowolił. Wysoką wygraną 6:0 drużyny FC Żory zakończył się mecz z Amatorem. Jednak okazało się, że jeden z zawodników z Żor powinien w tym meczu pauzować za żółte kartki i wynik tego meczu zweryfikowano na 3:0 dla Amatora.

W drugiej lidze nie zwalnia tempa lider rozgrywek. Drużyna RKP odniosła przekonywujące zwycięstwo 5:1 nad RowRybem i jest coraz bliżej awansu do pierwszej ligi mając jeszcze jeden mecz więcej do rozegrania. Drugim pewniakiem wydają się być zawodnicy z Baranowic, którzy wygrali swoje mecze i w tej chwili plasują się na drugim miejscu w tabeli. W tej kolejce odprawili z kwitkiem drużynę FC Chwałowice wygrywając skromnie 2: 1. Nie zwalnia tempa Continental, który w każdym meczu aplikuje swoim przeciwnikom po kilka bramek. W tej kolejce przekonał się o tym zespół Dżonsonów ulegając Continentalowi 1:4. Dzięki zwycięstwu 2:1 nad Vikingami do czołówki przybliżyła się Habrova mając tylko trzy punkty straty do drugiego miejsca, choć wydaje się to mało prawdopodobne, aby zdołali awansować, ponieważ muszą odbyć jeszcze pauzę. W ostatni meczu Iskra wygrała z Solszybem 4:3.