Liga ROW: remis w meczu na szczycie

W 14. kolejce I ligi Amatorskiej Ligi ROW FC Żory zremisowały w Rybniku z liderem rozgrywek Maratem 3:3.

W niedzielne przedpołudnie odbył się mecz na szczycie pierwszoligowej tabeli. Lider - drużyna Maratu podejmowała trzeci zespół rozgrywek – drużynę FC Żory. Mecz w pierwszej połowie pod dyktando gospodarzy udokumentowany został strzeleniem przez nich 3 bramek. Goście w tej części spotkania odpowiedzieli jednym trafieniem.

Po przerwie śmielej zaatakowali goście z Żor strzelając bramkę na 3:2. Drużyna Maratu zaczęła popełniać mnóstwo błędów w obronie, ale nadal wygrywała. Po jednej z licznych akcji drużyny FC Żory bramkarz Maratu wyrzucił piłkę wprost pod nogi napastnika z Żor, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Mecz zakończył się wynikiem 3:3 i tym samym przewaga Maratu stopniała do 1 punktu, ponieważ wicelider pierwszoligowej tabeli AP Instal uporał się z MaxBudem 4:2.

W pozostałych meczach pierwszej ligi nie było niespodzianek. Młodzież z Meksyku już w 1. minucie prowadziła z FC Baranowicami 1:0, a mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla Meksyku. Centrum uległo rozpędzonej Victorii 1:3, a Solszyb nie dał rady FC Basseno ulegając 1:6.

Na drugoligowym froncie bez zmian. Continental Żory zwyciężył u siebie rybnickiej Vikingi 5:3. Old Stars odprawił z bagażem 6 bramek ekipę FC Chwałowice wygrywając 6:2 i pewnie prowadzi w rozgrywkach, mając 10 punktów przewagi nad Amatorem, który z kolei wygrał 6:1 z RowRybem. Solidnie punktuje Lubar. W tej kolejce pokonał 2:0 drużynę Klimapolu. Habrova zdeklasowała Dżonsonów wygrywając również 6:1.