Liga ROW: walka o podium nadal trwa

2012-11-01, Autor: Tomasz Kowalczuk – Liga ROW
Przed nami ostateczne rozstrzygnięcia w amatorskiej Lidze ROW. Zarówno w I, jak i w II lidze wciąż trwa rywalizacja o miejsce na podium.

W I lidze wiadomo, że o mistrzostwo w bezpośrednim meczu będzie walczyć MaxBud z Maratem. MaxBudowi wystarcza remis, ale wiadomo, że kalkulowanie się nie opłaca. W poprzedniej kolejce MaxBud wygrał 6:3 z Rymerem, a w meczu Centrum z Maratem przez 45 minut pachniało sensacją, bo gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2:1. Zryw Maratu w drugiej połowie zaowocował strzeleniem 5 bramek. Drużyna Centrum miała kilka okazji do zmiany rezultatu, ale jej nie wykorzystała. Kto zajmie trzecie miejsce, tego jeszcze nie wiadomo. Najbliżsi tego celu są zawodnicy FC Morgan, którzy w tej kolejce wysoko pokonali zespół Meksyku aż 8:1. Depcze im po piętach drużyna Old Stars, która wygrała ze zdegradowaną Victorią 6:2 i zajmuje czwarte miejsce mając tyle samo punktów. W ostatnim meczu sezonu podejmują Rymer.

Walcząca o uniknięcie barażów drużyna Rodbudu uległa FC Żory 2:3 i wszystko wskazuje na to, że to oni zagrają w meczu barażowym, gdyż w ostatniej kolejce zagrają z FC Morgan. Drugą drużyną, która może zagrać w barażu jest Centrum, którą czeka ciężka przeprawa z zespołem z Żor. FC Basseno dopisało sobie już wcześniej trzy punkty za mecz z Amatorem oddany walkowerem, a teraz jeszcze zainkasowali trzy punkty za zaległy mecz z Victorią oddany również walkowerem. W ostatniej kolejce podejmują Meksyk.

Dycydujący o losach mistrzostwa Ligi ROW mecz pomiędzy Maratem i MaxBudem zostanie rozegrany w sobotę 3 listopada o godzinie 15:00 w Boguszowicach.

W II lidze odbył się mecz na szczycie drugoligowej tabeli. Lider rozgrywek, drużyna RKP, która już awansowała do pierwszej ligi podejmowała wicelidera - zespół z Baranowic. W meczu padł wynik remisowy 3:3, który dał gościom awans do wyższej klasy rozgrywkowej. O trzecie miejsce walczy Habrova z Dżonsonami. W tej kolejce obie ekipy pokonały swoich rywali. Habrova zainkasowała trzy punkty w meczu z Continentalem wygrywając 2:1, natomiast Dżonsony pokonały Vikngów 4:1. Przed ostatnią kolejką w lepszej sytuacji wydaje się być drużyna Habrovej, która podejmuje w ostatniej kolejce FC Chwałowice, natomiast drużyna Dżonsonów gra z RKP. W ostatnim meczu Lubar pokonał Iskrę 4:2. Mecz Solszybu z RowRybem nie odbył się.