Liga ROW: zacięte derby Żor

2011-06-16, Autor: Tomasz Kowalczuk - Liga ROW
Za nami 11 kolejka rozgrywek Ligi ROW, w której doszło do arcyciekawego meczu.

W meczu na szczycie Ligi ROW spotkały się dwie niepokonane drużyny w tegorocznych pierwszoligowych rozgrywkach. Liderujący zespół Maratu, który nie stracił jeszcze punktu w bieżących rozgrywkach podejmował drużynę AP Instal, która również nie przegrała jeszcze meczu, a tylko dwa zremisowała. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła ekipa AP Instal pokonując Marat aż 4:0. Lepiej w mecz weszli zawodnicy AP Instal dokumentując to bramką w 25. minucie. Następnie dołożyli jeszcze jedną i na przerwę schodzili z dwubramkową zaliczką. Po przerwie Marat tak jak zwykle chciał się wziąć ostro do roboty i zniwelować dwubramkową stratę co się w poprzednich meczach im udawało, ale nie tym razem. AP Instal po przerwie dołożył jeszcze dwie bramki i schodził z boiska w glorii zwycięzcy i jedynej niepokonanej drużyny w bieżących rozgrywkach 1. ligi. Nie udała się wyprawa MaxBudu do Radlina. Victoria wygrała z ubiegłorocznym mistrzem aż 5:1. Na usprawiedliwienie trzeba napisać, że MaxBud od 5. kolejki grał bez golkipera, a w bramce z konieczności stawał obrońca. Tak to bywa w amatorskich rozgrywkach. Aspirujący do miejsca na pudle Rymer uległ FC Basseno 1:2. W derbach Żor, górą zawodnicy FC Żory, którzy pokonali FC Baranowice 3:2, a zwycięską bramkę po raz kolejny strzelili w doliczonym czasie gry. Opłaca się grać do końca. Na brak emocji nie mogli narzekać kibice meczu Centrum – FC Kawasaki. Padło aż 9 bramek, a wynik to 5:4 dla gospodarzy. W ostatnim meczu Solszyb uległ Meksykowi 0:3, który w planach miał zajęcie miejsca w pierwszej piątce na półmetku rozgrywek, ale ostatecznie zameldował się na 6. miejscu.

Na drugoligowym froncie padło grad bramek. W siedmiu mieczach piłkarze strzelili aż 61 goli, co daje prawie 9 bramek na mecz. Najmniej goli padło w meczu RKP z FC Chwałowice, gdzie gospodarze wygrali „tylko” 4:1. Z kolei najwięcej bramek padło w meczu lidera drugoligowych rozgrywek Old Stars z Iskrą. Wynik 12:1 dla Old Stars, którzy jak do tej pory nie stracili jeszcze punktu w tegorocznych rozgrywkach 2. ligi. Grając w dziesięciu Habrova wygrała z Klimapolem 5:2. W pozostałych meczach również nie brakowało emocji. Dżonsony gładko uległy Vikingom 2:8, Lubar rozgromił ostatni zespół w tabeli RowRyb aż 8:1, Continental uległ groźnej ekipie Ryfamy 4:7, a celujący w awans zespół Amatora przywiózł tylko 1 punkt z wyprawy do Kleszczowa.

Więcej o Lidze ROW można dowiedzieć się ze strony internetowej www.ligarow.pl oraz z forum Ligi www.forum.ligarow.pl.