Liga ROW: zmiana lidera, na czele MaxBud

2012-10-17, Autor: Tomasz Kowalczuk - Liga ROW
Po 19. kolejce rozgrywek Ligi ROW nastąpiła zmiana lidera. Potknięcie Maratu wykorzystał MaxBud.

W minionej kolejce odbyły się dwa szlagierowo zapowiadające się mecze. W pierwszym z nich lider rozgrywek –Marat podejmował czwartą drużynę w ligowej tabeli –Old Stars. Mecze tych drużyn zawsze miały wyrównany przebieg, choć przeważnie górą z tych pojedynków wychodzili zawodnicy Maratu. Old Starsi wyszli na boisko z mocnym postanowieniem zrewanżowania się przeciwnikom za wiosenną porażkę. Początek spotkania to przewaga gospodarzy udokumentowana strzeleniem bramki. Zmobilizowani takim obrotem sprawy goście coraz śmielej atakowali i wyrównali, a po kilku minutach wyszli na prowadzenie 2:1. Druga połowa rozpoczęła się znów od ataków gospodarzy, którzy chcieli zmienić niekorzystny rezultat i to im się udało po dobrze wykonanym rzucie karnym. Wynik 2:2 utrzymał się prawie do końca spotkania. Na parę minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Old Starsi strzelili trzecią bramkę i cieszyli się ze zwycięstwa.

W drugim szlagierze FC Morgan podejmował wicelidera tegorocznych rozgrywek, MaxBud. Gospodarze wyszli z mocnym postanowieniem zmazania wysokiej porażki z pierwszej rundy. Początek spotkania, to przewaga gospodarzy, którzy po dwóch prezentach gości wyszli na prowadzenie 2:0 i chcieli pójść za ciosem, aby „dobić” rywala. Nic z tego. Zawodnicy MaxBudu przywykli już do takiego scenariusza i zaczęli walczyć, bo wiedzieli, że Marat swój mecz przegrał i była szansa na wskoczenie na fotel lidera. Po kilku minutach był już remis i gdy wydawało się, że MaxBud pójdzie za ciosem, stracił on trzecią bramkę po trzecim prezencie swoich zawodników. Piękny strzał zza pola karnego dał MaxBudowi remis 3:3. W przerwie mobilizacja w obu ekipach. Druga połowa zaczęła się od kilku ataków FC Morgan, ale powoli do głosu doszedł MaxBud, który strzelił w tej części gry pięć bramek gospodarzom, a mecz kończy się wynikiem 3:8.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisali zawodnicy z Żor, którzy pokonali Felgus Meksyk 4:2. W meczu za „sześć” punktów górą FC Basseno, które pokonało Centrum 3:1 i tym samym uciekło ze strefy barażowej. Łatwe zwycięstwo odniósł Rymer pokonując Amatora 6:3. W kolejnym meczu za „sześć” punków górą Victoria, która pokonała Rodbud 3:1 i traci w tej chwili pięć punktów do nich mając przed sobą jeszcze mecz zaległy.

W drugiej lidze również odbyły się ciekawe mecze. FC Habrova podejmowała bezpośredniego rywala drużynę Dżonsonów i wyszła z tej potyczki górą wygrywając 3:2. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy Habrovej wskoczyli na trzecie miejsce gwarantujące udział w barażach o pierwszą ligę. Nie mogą się odnaleźć zawodnicy Vikingów. Zawsze solidna drużyna po reaktywacji zbiera cięgi. Tym razem przegrała z Iskrą 1:2. Nie zwalnia tempa lider drugoligowych rozgrywek drużyna RKP, która w tej kolejce pokonała FC Chwałowice 3:0 i do awansu brakuje im już bardzo niewiele. Na drugim miejscu umocnili się zawodnicy z Baranowic, którzy wygrali z Solszybem 4:0 i w tej chwili wydają się być głównym kandydatem obok RKP do awansu. W ostatnim meczu Lubar wywiózł trzy punkty z boiska RowRybu wygrywając 1:3.