Liga ROW: zwycięstwa FC Baranowice i FC Żory

2011-06-01, Autor: Redakcja
Dziewiątą serię spotkań rozegrali piłkarze amatorskiej Ligi ROW w piłce nożnej.

W sobotni deszczowy wieczór pachniało sensacją na boisku w Świerklanach, gdzie lider rozgrywek Ligi ROW, zespół Maratu podejmował ubiegłorocznego mistrza, MaxBud. Po pierwszej połowie Marat przegrywał 1:2. Lepiej w mecz weszli zawodnicy MaxBudu, którzy mieli przewagę i udokumentowali ją bramkami. Prowadząc 2:0 zawodnicy MaxBudu stracili gola po strzale z rzutu wolnego. Na drugą połowę bardziej zmotywowani wyszli zawodnicy gospodarzy, którzy praktycznie w 10 minut przesądzili o swojej wygranej. Dzięki temu zwycięstwu umocnili się oni na czele tabeli. W drugim meczu na szczycie 1. ligi padł walkower dla AP Instal. Na mecz nie dojechała ekipa Rymera. Drugie zwycięstwo z rzędu odniosły Baranowice pokonując FC Basseno 4:2. Druga ekipa z Żor wygrała 4:3 z Centrum. Nie odbył się mecz Solszyb z Victorią, który został przełożony na inny termin. W ostatnim meczu FC Kawasaki grając w 10-ciu przegrał z Meksykiem 2:4. Ambitnie grający gospodarze w końcówce stracili 2 bramki i tym samym Meksyk cieszył się z wygranej.

W 2. lidze odbyło się kilka ważnych meczów, ponieważ spotkały się drużyny z czuba tabeli. Lider 2. ligi Old Stars pokonał Habrovą 3:1. Do przerwy wynik był remisowy, jednak w 2. połowie drużyna gości opadła z sił i dała sobie strzelić 2 bramki. W drugim ważnym meczu Amator ograł Iskrę 4:2. Nie miała kłopotu z pokonaniem przedostatniej w tabeli drużyny Dżonsonów ekipa RKP, która wygrała pewnie 5:1. Jedyny wynik remisowy padł na grząskim boisku w Kleszczowie, gdzie miejscowy KS zremisował 2:2 z Vikingami. Okazałe zwycięstwo odniosła Ryfama pokonując aż 6:0 ekipę RowRybu, która okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Spuścił z tonu Continental, który po dobrym początku rozgrywek obniżył loty i w tej kolejce uległ Klimapolowi 1:3. W ostatnim meczu Lubar uległ FC Chwałowice 3:4.