Liga ROW: zwycięstwo FC Żory

2012-09-18, Autor: Tomasz Kowalczuk – Liga ROW
Za nami 15. kolejka rozgrywek Ligi ROW. Pierwsi na boisko wyszli w niej zawodnicy FC Żory i FC Basseno.

Skazywani z góry na porażkę zawodnicy gości stawili zacięty opór faworyzowanym gospodarzom zwłaszcza w pierwszej połowie, która kończy się wynikiem remisowym 1-1. W drugiej połowie gospodarze strzelają dwie bramki, a mecz kończy się wynikiem 3-1.

Bardzo ciekawe spotkanie zostało rozegrane pomiędzy Rymerem, który dokonał w przerwie pomiędzy rozgrywkami kilku znaczących wzmocnień, a liderem rozgrywek, drużyną Maratu. Goście po celnie egzekwowanym rzucie karnym wychodzą na prowadzenie, ale wynik jest cały czas sprawą otwartą. Rymer ma kilka okazji do strzelenia bramki, tak samo jak przeciwnicy, ale pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Maratu 1-0. Druga połowa zaczyna się od ataków gospodarzy, jednak to goście trafiają po raz drugi i prowadzą w meczu 2-0, a na dodatek zawodnik Rymera dostaje czerwoną kartkę i przychodzi grać gospodarzom w osłabieniu. Zawodnikom Maratu wydawało się, że jest już po meczu. Prowadzenie 2-0, gra z przewagą zawodnika, jednak nic mylnego. Rymer dalej dąży do zmiany wyniku i udaje się to po strzale z rzutu karnego na 2-1. Do końca wynik był sprawą otwartą, ale takim wynikiem mecz się zakończył.

W niedzielne przedpołudnie spotkały się 2 i 4 drużyna tegorocznych rozgrywek 1 ligi. Drużyna MaxBudu podejmowała Old Stars. Jak zawsze mecz tych drużyn był ciekawym widowiskiem. Pierwsza połowa to ataki z obu stron. Padła nawet jedna bramka nie uznana dla Old Stars za zagranie ręką w polu karnym przez ich zawodnika. Pierwsza połowa kończy się wynikiem bezbramkowym. Początek drugiej połowy to znów ataki z obu stron. W końcu wrzucona piłka za obrońców gości spada pod nogi napastnika MaxBudu i ten trafia do siatki. Wynik 1-0. Old Starsi rzucają się do ataku. Piłka po raz kolejny po zagraniu ręką zawodnika gości wpada do bramki gospodarzy i sędzia jej nie uznaje, ale wyrzuca z boiska zbyt agresywnie gestykulującego bramkarza MaxBudu. Wynik jest sprawą otwartą, gdyż gospodarze bronią się w dziesięciu. W końcu ataki gości przynoszą efekt w postaci rzutu karnego za faul w polu karnym. Strzał pomocnika Old Stars ląduje na słupku i piłka wychodzi w pole. Gospodarze mieli mnóstwo szczęścia w tej sytuacji. Grając w osłabieniu gospodarze z kontry strzelają jeszcze dwie bramki i wygrywają 3-0. Aż 9 bramek padło w meczu FC Morgan z Victorią. Morganowcy wygrali ten mecz 6-3 i dalej myślą o zgarnięciu mistrzostwa. Wymęczone trzy punkty zainkasował Meksyk w meczu z Amatorem. Po pierwszej połowie Amator wygrywał 3-1, ale druga połowa należała do „meksykan”, którzy strzelają 3 bramki i wygrywają ten mecz 4-3. Dramatyczny mecz rozegrał się pomiędzy drużynami Rodbudu i Centrum. Na boisku padł wynik 2-2 lecz nie on jest najważniejszy. Przykrą kontuzje złapał zawodnik Centrum zakończoną pobytem w szpitalu.

W 2 lidze nadal liderem pozostaje drużyna RKP, która zremisowała z Habrovą 0-0. Tutaj również jeden z zawodników zakończył swój mecz odwiedzinami na ”gipsowni”. Nie zwalnia tempa Continental, który wygrał wysoko kolejny mecz. W tej kolejce ich „ofiarą” padła Iskra. Wynik 6-2. Dzięki zwycięstwu FC Baranowic nad Lubarem, to oni wskoczyli na drugie miejsce w tabeli. Dużą niespodzianką zakończył się mecz RowRybu z FC Chwałowice. RowRyb wygrał 4-1. Chyba goście zbyt szybko uwierzyli w awans. W ostatnim meczu Vikingi nie sprostały Solszybowi ulegając 1-2.