Martyna Ziebura wicemistrzynią Polski

Zawodniczka UKS Czwórka Żory – Martyna Ziebura zdobyła srebrny medal w biegu na 200m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły 9-11 lutego w Toruniu.

Żorska lekkoatletka już w sobotnich eliminacjach pokazała, że będzie się liczyć w walce o medale. W biegu finałowym zajęła II miejsce z nowym rekordem życiowym 25,16s , uległa tylko zawodniczce z Gorzowa. Podopieczna trenerki Iwony Krupy, wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Śląska, jak również jest reprezentantką Kadry Polski juniorek. W 2017 roku uczestniczyła w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Gyor, zasilając sprinterską sztafetę 4 x 100m.

Rewelacyjny występ na Mistrzostwach Polski zaliczyła również Marta Kałmuk, która w sobotę wystartowała w eliminacjach biegu na 600m i awansowała do finału. W niedzielnym biegu finałowym Marta zajęła wysokie - V miejsce z wynikiem 1:37,53.

Paweł Dzida uzyskał znakomity wynik w biegu juniorów na 60m . Już w eliminacjach uzyskał rekord życiowy 7,00s i awansował do biegu finałowego. W finale zajął 8 miejsce – z nową życiówką 6,99s. Po biegach sprinterskich żorski lekkoatleta wystartował w konkursie skoku w dal, jednak zbyt krótki odpoczynek między konkurencjami spowodował, iż Paweł nie pokazał wszystkich swoich atutów i zajął VII miejsce z wynikiem 6,65m.

Marta Gawełek również zaliczyła bardzo udany start na Mistrzostwach Polski, w eliminacjach biegu na 200m ustanowiła rekord życiowy 26,67s i awansowała do finału B.

Halowe Mistrzostwa Polski były ostatnim startem juniorów w sezonie halowym, natomiast młodzicy już za tydzień będą walczyć w Raciborzu o medale Mistrzostw Śląska .

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0