Medalowy sukces żorskich karateków

2015-05-23, Autor: mkor, źródło: mat. pras.

Młodzi żorscy karatecy Klubu Sztuk Walki SHOGUN Żory w ostatni weekend nie odpoczywali. Walcząc w dwóch turniejach dzień po dniu wywalczyli w sumie dziesięć medali.

W sobotę 16 maja podopieczni sensei Dariusza Kudyka (1 dan), stanęli w szranki na VIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta w Wodzisławiu Śląskim. W turnieju udział wzięli zawodnicy z Cieszyna, Jastrzębia, Pawłowic, Raciborza, Rybnika, Wodzisławia, Żor i Czerwionki Leszczyn. Z żorskich karateków najlepszy okazał się Bartosz Sułowicz, który zdobył srebrny medal w kategorii kumite (wolna walka) kadetów. Także w kumite, tym razem juniorów w kategorii wagowej do 75kg, trzecie miejsce wywalczył Kamil Sulma. Z kolei w kategorii kata (prezentacja układów formalnych) młodzików brązowy medal otrzymał Szymon Kieczka. Klub reprezentowali jeszcze: Jagoda SułowiczTobiasz Kocik (kata dzieci), Urszula Skrobol (kata młodzik), Miłosz Myszkowski (kumite kadet), Paweł Lentner (kumite senior -80kg).

W niedzielę karatecy KSW SHOGUN Żory wystartowali w Rudzie Śląskiej w pierwszym historycznym Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży Karate Kyokushin. Z tych zawodów żorscy karatecy przywieźli siedem medali. Wszystkie zostały wywalczone po ciężkich i ekscytujących bojach w kumite. Srebro wywalczył Kacper Marczak w kategorii juniorów młodszych +75kg, zaś medale brązowe zdobyli: Kamil Sulma (juniorzy młodsi - 75kg), Szymon Kieczka (młodzicy -55kg), Bartosz Sułowicz (kadeci +55kg), Miłosz Myszkowski (kadeci -45kg), Kacper Żesławski (kadeci młodsi -35 kg) i Tobiasz Kocik (dzieci -30 kg). W kata dzieci nasi najmłodsi karatecy Tobiasz KocikJagoda Sułowicz zajęli odpowiednio 6 i 8 miejsce na 40 startujących  zawodników. Klub reprezentowali jeszcze: Urszula Skrobol (kata kadetki), Jakub LisKarol Szady (kumite kadeci młodsi).

Warto dodać, że na obu turniejach prezes i instruktor żorskiego Shoguna sensei Dariusz pełnił role jednego z sędziów zawodów.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0