Kultura, rozrywka i edukacja

„Miarka” mistrzem Polski w zawodach sportowo-obronnych

2017-06-30, Autor: df, źródło: Łukasz Kuś

Wielki sukces odniosły drużyny dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach, które wystartowały w mistrzostwach Polski w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze 2017”.

W dniach 19-22 czerwca trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców ZSO wzięły udział w mistrzostwach Polski w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze 2017”. Podczas rywalizacji młodzież musiała zmierzyć się z pięcioma konkurencjami: strzelanie, rzut granatem, pierwsza pomoc, tor sprawnościowy, bieg na orientację.

Dziewczęta w składzie Zofia Zdeb, Weronika Samol i Julia Han po wszystkich konkurencjach okazały się najlepsze wśród 14 drużyn i zdobyły tytuł mistrzyń Polski! W ten sposób „Miarka” pokonała szkoły mundurowe z całej Polski. Natomiast chłopcy w składzie Rafał Witoszek, Bartłomiej DąbrowskiSebastian Baciński zdobyli brązowy medal.

Dodatkowo, indywidualnie Julia Han uzyskała najlepszy wynik w konkurencji rzutu granatem, a Bartłomiej Dąbrowski zajął indywidualnie drugie miejsce w strzelaniu z karabinu sportowego.