Milbrant mistrzem śląska w pływaniu!

2013-06-03, Autor: mkor, Piotr Jaworski
8 medali, w tym jeden 1 złoty,2 srebrne i 5 brązowych, zdobyli zawodnicy UKS Salmo Żory podczas zawodów rangi mistrzostw Śląska w Gliwicach.

Pływacy Salmo Żory z rocznika 2001 świetnie spisali sie w konkurencjach indywidaulnych, ale i starty drużynowe trzaba zapisać na plus. Dobry występ zaliczyła sztafeta dziewczyn 4x100m stylem dowolnym. Ekipa w składzie Monika Wagner, Agnieszka Tomasiak, Julia Dworok oraz Sylwia Pichnar zajęła III miejsce. Te same dziewczyn były blisko podium także w w konkurencji 4x 100m stylem zmiennym, jednak po zacietym boju zajęły ostatecznie IV miejsce.

Trenerzy Tomasz ŚliwkaKrzysztof Kretek mogą być też dumni z osiągnięć indywiudalnych. Mistrzem Śląska, na 100m stylem zmiennym, został Kacper Milbrant. Oto pełne osiągnięcia żorskich klubowiczów:

• Kacper Milbrant: 1 miejsce 100m zmiana -MISTRZ ŚLĄSKA!

6 miejsce 800m dowolny

W Mistrzostwach Śląska udział wzięło 215 zawodników z 29 klubów. UKS Salmo Żory zajął ostatecznie V miejsce w klasyfikacji medalowej.