Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu: Szymon Jaworski, Kacper Milbrant i Piotr Zdziebło z medalami

2017-07-23, Autor: PS, źródło: UKS SALMO Żory

Dobiegły końca trzy dniowe zmagania na Mistrzostwach Polski u-16 w pływaniu. Tegoroczna edycja rozgrywana była na basenie Wodna Nuta w Opolu. Spore sukcesy odnieśli na tych zawodach reprezentanci Żor.

Już pierwszego dnia wice mistrzem Polski na dystansie 200 m. stylem dowolnym został Szymon Jaworski. Kolejnym sukcesem Szymona było zdobycie tytułu Mistrza Polski Juniorów na dystansie 200m. stylem zmiennym.

Następnym medalistą został Kacper Milbrant, który występując w barwach AZS AWF Katowice zdobył z drużyną srebrny medal w sztafecie 4x100 stylem zmiennym. Kacper na tej imprezie wystąpił również w sztafetach 4x200 stylem dowolnym, 4 miejsce i 4x100 stylem dowolnym, 7 miejsce.

Swoje występy zaliczyli również: Agnieszka Tomasiak, która na dystansie 200 m. stylem grzbietowym zajęła 11 miejsce, na dystansie 100 m. stylem motylkowym 12 a na dystansie 50m. stylem grzbietowym 17. Olaf Pajączkowski na dystansie 50m. stylem motylkowym zajął 12 miejsce a na dystansie 200m. stylem zmiennym 16.

Równolegle w tym samym czasie rozgrywane były Mistrzostwa Polski u-15. Na tej imprezie Wice Mistrzem Polski na dystansie 400m. stylem zmiennym został Piotr Zdziebło.