MKS Żory nadal w strefie spadkowej

Mecz MKS-u z Odrą Opole w Centralnej Lidze Juniorów był szansą na odrobienie 3 punktów straty do przeciwnika. Spotkanie było prowadzone w dobrym tempie, chociaż wysoka temperatura nie pomagała zawodnikom.

W 12. kolejce Centralnej Ligi Juniorów  MKS Żory podejmował Odrę Opole, która znajdowała się pozycję wyżej. Gospodarzom od samego początku mecz się jednak nie układał.

Rzut karny podyktowany tuż po pierwszym gwizdku i szybkie objęcie prowadzenia przez gości było tego najlepszym potwierdzeniem. Z biegiem czasu gra wyrównała się i drużyna MKS-u raz za razem zagrażała bramkarzowi Odry. Liczne ataki dały w końcu spodziewany efekt. Po wrzutce z rzutu rożnego bramkę głową strzelił Tomal. Niestety radość nie trwała długo i po szablonowej akcji goście znowu wyszli na prowadzenie.

Żorzanie dobrze weszli w drugą połowę i bramkę na 2:2 szybko strzelił Nimtsz, jednak chwilę poźniej goście przeprowadzili akcję, po której zdobyli kolejnego gola. Piłkarze Odry za wszelką cenę chcieli dowieść wynik do końca, czego wynikiem była ostra gra i kilka żóltych kartek. Drużyna MKS-u przez ostatnie 10 minut miała przewagę i kilka szans na strzelenie bramki ale nie zdołała już doprowadzić do remisu.

Najbliższy mecz u siebie MKS Żory rozegra 9 czerwca o godzinie 12:00Zagłębiem Lubin.

MKS ŻORY - ODRA OPOLE 2:3 (1:2)

Skład MKS-u Żory: Wieczorek (Szymura), Wnuk, Liszka , Figołuszka (Nogły), Przybułek, Hajdara, Noworyta, Molski, Szarek, Tomal, Bronner (Nimtsz).
Trenerem drużyny: Paweł Rybica.