MKS Żory wygrywa ze Śląskiem Wrocław

2018-06-04, Autor: szuM

MKS Żory pokonał na wyjeździe Śląsk Wrocław 2:1. Zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów z pewnością cieszy tym bardziej, że Śląsk plasuje się w pierwszej połowie tabeli.

Zeszłotygodniowy mecz z Odrą Opole pokazał, ze MKS Żory nie znalazł się w lidze przypadkowo i mimo kilku pechowych porażek jest drużyną, która może wygrywać z każdym.

Śląsk Wrocław w Żorach co prawda wygrał, ale zwycięstwo to nie przyszło im łatwo, dlatego też goście podeszli do meczu bardzo zmotywowani i zmobilizowani.

Dodatkowo smaczku rywalizacji nadawał fakt, że w drużynie przeciwnej występują dwaj zawodnicy, którzy jeszcze jesienią bronili barw MKS Żory. Niestety w tym meczu żaden z nich nie wystąpił.

W początkowym okresie każda z drużyn starała się wybadać przeciwnika. W tej części inicjatywę przejęła ekipa gospodarzy, jednak dość często dobrze dysponowani pomocnicy gości przejmowali piłkę i rozpoczynali akcję, które stanowiły zagrozenie pod bramką Śląska.

Po jednej z takich sytuacji w 13. minucie Miłosz Bronner strzelił bramkę i MKS Żory objął prowadzenie, co dla gospodarzy było zaskoczeniem. Starali się wyrównać, jednak skutecznie utrudniali im to zawodnicy z Żor.

Niestety błąd w 26. minucie przy wybiciu piłki spowodował, że Śląsk wykorzystał prezent, a na przerwę ostatecznie obie drużyny schodziły przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie goście z Górnego Śląska częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali okazje bramkowe. Jedną z nich w 74. minucie wykorzystał Filip Przybułek, a chwilę później mogło być 3:1, ale Bronner chybił.

MKS Żory w tej części meczu prowadził grę i często zatrudniał bramkarza Śląska, choć i gospodarze mieli swoje szanse na wyrównanie. Do końca wynik nie uległ zmianie i MKS Żory pokonał Śląsk Wrocław 2:1.

ŚLĄSK WROCŁAW - MKS ŻORY 1:2 (1:1)

Skład MKS ŻORY: Wieczorek (Szymura), Wnuk, Figołuszka, Hajdara,
Szarek, Brych (Piwczyk), Noworyta (Kalinowski), Molski, Tomal, Bronner, Przybułek

8. Falubaz Zielona Góra 12 4 5:37

Najbliższy mecz z Zagłębiem Lubin MKS Żory rozegra na stadionie MOSiR w Żorach przy ul. Wolności. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 9 czerwca 2018 r. o godzinie 12.00.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0