Młodzi kolarze z Żor z kolejnymi medalami na koncie!

2016-10-03, Autor: wk; źródło: mat. prasowe

Doskonałą formę prezentują w ostatnich tygodniach zawodnicy Klubu Kolarskiego Żory. Z ostatnich startów młodzi zawodnicy przywieźli worek medali.

Zawodnicy Klubu Kolarskiego Żory wystartowali w Gliwicach w Mistrzostwach Śląska w jeździe parami na czas i pokazali, że należą do ścisłej czołówki w naszym województwie. Złote medale zdobyli: w kategorii żak Mikołaj Szulik i Wojciech Wojcieszyński, w kategorii młodzików Adam Szczotka i Mateusz Koczar oraz w kategorii juniorek młodszych Karolina Kawka. Dodatkowo 5 miejsce w młodzikach zajęła para Błażej Limański i Aleksandra Wóltańska.

Młodzi kolarze wystartowali też w Finale Kryteriów ulicznych w Prudniku. Podczas zawodów rozegrano Mistrzostwa międzywojewódzkie szkółek kolarskich. Wśród chłopców z rocznika 2004 srebrny medal wywalczył Wojciech Wojcieszyński, a brązowy Mikołaj Szulik. W gronie zawodników z rocznika 2005 piąte miejsce zajął Oskar Marcinkowski. Brąz z rywalizacji dziewcząt z rocznika 2005 zdobyła Olimpia Siwek.

W finale kryteriów ulicznych w młodzikach 8 miejsce zajął Mateusz Koczar, a w kategorii juniorek młodszych 17 miejsce zajęła Karolina Kawka.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0