Młodzi pływacy na podium

2017-04-08, Autor: gs, źródło: SALMO Żory

Znakomity występ zanotowali żorscy pływacy podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików. Zawodnicy SALMO Żory podczas zawodów sześciokrotnie stawali na podium.

W dniach 24-25.03 w Raciborzu odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski 13-latków, w której brali udział zawodnicy klubu pływackiego SALMO Żory.

Jakub Śliwka zajął dwa I miejsca na dystansach 100m i 200m stylem klasycznym oraz dwa III miejsca na dystansach 400m stylem dowolnym i 200m stylem zmiennym.

Julia Olma zajęła III miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym.

Sztafeta 4x50m stylem zmiennym w składzie Olma, Śliwka, N. Lala, Fira zdobyła III miejsce. Wszyscy zawodnicy pokonali swoje rekordy życiowe. UKS SALMO ŻORY aktualnie zajmuje II miejsce w tabeli.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0