Młodzi żorzanie wzięli udział w Mini Tour de Pologne

2015-08-07, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Zawodnicy Szkółki Kolarskiej MOSiR Żory i Klubu Kolarskiego Żory wzięli udział w Mini Tour de Pologne.

Tegoroczna edycja Mini Tour de Pologne zgromadziła największa ilość startujących dzieci w historii wyścigów. Łączna ilość w sześciu edycjach przekroczyła 1000 najlepszych chłopców i dziewcząt z całego kraju. W pierwszej edycji w Dąbrowie Górniczej wystartowali zawodnicy MOSIR-u. W kategorii rocznika 2005 i młodsi dziesiąte miejsce zajął Dawid Szulik, a na trzynastym znalazł się Oskar Marcinkowski. Wśród dziewcząt z rocznika 2005, siedemnaste miejsce przypadło Olimpii Siwek. W kategorii chłopców 2003-2004, Mikołaj Szulik zajął szesnaste miejsce, a cztery lokaty niżej uplasował się Grzegorz Nazarko. W Dąbrowie Górniczej nie zabrakło także zawodników z Klubu Kolarskiego Żory. W swoich kategoriach wiekowych, wysokie, bo szóste miejsce zajął Konrad Juraszczyk, a na dwudziestym-ósmym miejscu znalazł się Mateusz Koczar.

W trzeciej edycji odbywającej się w Nowym Sączu wystartowała Aleksandra Wóltańska, która ostatecznie zajęła osiemnaste miejsce i Kamil Śpiewok, który znalazł się na siedemnastej pozycji. W Zakoponym wystartowali natomiast Karolina KawkaAdam Szczotka, którzy zajęli odpowiednio drugie i szóste miejsce. Zajęcie drugiej lokaty przez tą pierwszą dało jej awans do zawodów finałowych w Krakowie (tam prawo do startu miało tylko 25. najlepszych młodziczek w Polsce), gdzie wywalczyła dziesiątą pozycję. W finałowych zawodach wystartowali także: Adam Szczotka (9), Grzegorz Nazarko (16) i Mikołaj Szulik (19).
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1