MTS Żory po raz pierwszy zwycięża w żorskiej hali

2015-12-06, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
Żorskie szczypiornistki odniosły trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie I ligi piłki ręcznej kobiet. Tym razem w żorskiej hali podejmowały drużynę Aussie Sambor Tczew.

Choć pierwszą bramkę strzeliły zawodniczki gości, to żorzanki ambitnie wzięły się za punktowanie rywalek. W 10. minucie uzyskały trzypunktową przewagę (4:1) i do końca meczu nie pozwoliły na objęcie prowadzenia przez zawodniczki z Tczewa. W I połowie najgroźniej było w 20. oraz 26. minucie, kiedy to przyjezdne zbliżyły się do MTS-u na 1 punkt. Żorzanki zachowały zimną krew i nie pozwoliły odebrać sobie prowadzenia w meczu, równocześnie bezlitośnie punktując rywalki. Na uwagę zasługuje postawa Justyny Weselak, która w pierwszej odsłonie meczu zdobyła dla MTS-u 5 bramek. Gospodynie schodziły do szatni przy czteropunktowej przewadze (11:7), a kibice oczekiwali II połowy z raczej spokojnym nastawieniem.

I słusznie, bowiem w 33. minucie żorzanki prowadziły sześcioma punktami i dla wielu było jasne, że zwycięstwa nie dadzą już sobie odebrać. Rywalki zdołały zbliżyć się jedynie na trzy punkty, co doskonale pokazuje kontrolę sytuacji na boisku przez gospodynie, które w 59. minucie uzyskały nawet osiem punktów przewagi.
Ostatecznie MTS Żory pokonał zawodniczki z Tczewa 28:22, a najskuteczniejsza w drużynie z Żor była Justyna Weselak (7 bramek). Po 5 bramek na koncie miały Izabela Lipko oraz Aleksandra Adamczewska. MTS nadal zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli z trzema zwycięstwami na koncie, a już 12 grudnia zmierzy się z "czerwoną latarnią" ligi - stołecznym AZS-em AWF Warszawa.

MTS Żory - Sambor Tczew 28:22 (11:7)