MTS Żory przegrywa ważny mecz ligowy

2016-03-25, Autor: ps, źródło: MTS Żory
Szczypiornistki żorskiego MTS-u przegrały niezwykle ważny mecz ligowy z sąsiadem z tabeli - zespołem MTS Kwidzyn.

23 marca o godz. 19:00 w żorskiej hali rozegrany został przełożony mecz pomiędzy drużynami MTS Żory i MTS Kwidzyn. Przed spotkaniem żorzanki plasowały się na przedostatnim miejscu w tabeli, natomiast drużyna z Kwidzyna zajmowała jedno miejsce wyżej z przewagą jednego punktu. Waga spotkania była zatem niezwykle duża.

Drużyna gospodarzy usilnie walczyła o każdą bramkę, lecz niestety do przerwy traciły do zawodniczek z Kwidzyna pięć oczek. W II połowie spotkania żorzanki starały się zmniejszyć tę przewagę, ale spotkanie zakończyło się identycznym dystansem punktowym (25:20). Najskuteczniejsza na boisku była Alicja Pękała, zawodniczka drużyny gości (6 bramek).
Po porażce MTS Żory zajmuje 9. miejsce w tabeli i traci do 8. MTS-u Kwidzyn trzy punkty.

MTS Żory - MTS Kwidzyn 20:25 (8:13)

Składy:
MTS ŻORY: Kolasińska, Szpryngier; Romanowska 2, Olfans 4, Staszkiewicz 1, Reichel 1, Matusik 5, Moskal 3, Grudka 1, Weselak 3
MTS Kwidzyn: Pożoga 1, Pękała 6, Świerczek 1, Hartman 5, Szynkaruk 5, Chmara 4, Gędłek 2, Zawalich 1

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0