MTS Żory zaprasza na dzisiejszy mecz: „Zapełnijcie naszą halę!”

2015-04-22, Autor: wk; źródło: mat. prasowe
Dziś wieczorem MTS Żory zagra o mistrzostwo II ligi. Szczypiornistki zapraszają na mecz i liczą na gorący doping ze strony mieszkańców.

Choć w tabeli II ligi nikt im już nie zagrozi i zwycięstwo mają pewne, to przed żorskimi szczypiornistkami ostatnia walka. Tym razem dzisiaj, 22 kwietnia o godz. 19:00, w Hali Sportowej przy ul. Folwareckiej spotkają się z KS "Zgoda" Ruda Śląska.

- Postarajmy się zapełnić naszą halę! Mamy nadzieję, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie. Jak wiecie awans do I ligi jest możliwy, ale potrzebne jest wsparcie kibiców i sponsorów - słyszymy w MTS-ie.

> Szczypiornistki wygrały II ligę! Boją się, że zabraknie pieniędzy

Natomiast w przedostatnim meczu ligowym MTS Żory zremisował z TOR Dobrzeń Wielki 24:24. Spotkanie było bardzo wyrównane, pierwszą dwubramkową przewagę MTS Żory zdobył dopiero w 20 minucie. Kilka niecelnych rzutów w końcówce gospodyń, przez dobrą grę w obronie naszego zespołu spowodowało, iż pierwsza część spotkania zakończyła się trzy bramkowym prowadzeniem 12:15.

Druga połowa rozpoczęła się na korzyść naszych zawodniczek. W 34 minucie MTS Żory prowadził 13:17. Kolejne minuty zaciętej walki spowodowały, że końcówka meczu stała się bardzo nerwowa i na cztery minuty przed końcem MTS prowadził tylko jedną bramką 23:24. Emocjonujące ostatnie minuty nie przyniosły jednak rozstrzygnięcia, pomimo szans z jednej i drugiej strony.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0