MTS Żory: zwycięstwo w pucharze, porażka w lidze

2015-10-29, Autor: ps, źródło: MTS Żory
28 października, w meczu IV kolejki I ligi piłki ręcznej kobiet, MTS Żory przegrał w hali przy ul. Folwareckiej z zespołem KPR Kobierzyce 21:24. Dwa dni wcześniej żorskie szczypiornistki wygrały mecz w Pucharze Polski szczebla śląskiego.

Piłkarki ręczne żorskiego MTS-u podejmowały "u siebie" drużynę KPR Kobierzyce. Gospodynie bardzo odważnie i z wielkim zaangażowaniem rozpoczęły pierwszą część spotkania, często wychodząc na prowadzenie, jednak do przerwy to drużyna gości minimalnie prowadziła 10:11.

Na drugą połowę żorzanki wyszły z zamiarem odrabiania strat, co udawało im się bardzo dobrze. W 43. minucie meczu, po strzale Nicoli Romanowskiej, zespół MTS-u Żory prowadził z wyżej notowanymi rywalkami 17:15, a osiem minut później w dalszym ciągu były bliżej końcowego zwycięstwa, gdyż na 21:20 rzuciła Justyna Weselak. Defensywa szczypiornistek z Kobierzyc była jednak w końcówce meczu wyśmienicie skoncentrowana i od 51. minuty do końca spotkania żorzanki nie zdołały zdobyć bramki, natomiast straciły ich aż 4.

W ostatecznym rozrachunku gospodynie przegrały 21:24 i po czterech kolejkach zajmują pozycję ligową tuż nad strefą spadkową. Gra szczypiornistek MTS-u wygląda jednak obiecująco, więc waleczne żorzanki na pewno nie złożą broni.

Dwa dni wcześniej, 26 października, MTS Żory zmierzył się w meczu Pucharu Polski szczebla śląskiego z zespołem UKS Pietrowice Wielkie. Żorzanki we własnej hali wygrały to spotkanie 44:28 i mogą ze spokojem oczekiwać pojedynku w kolejnej rundzie.