MTS Żory zwycięża w pojedynku beniaminków

2015-10-18, Autor: ps, źródło: mat. prasowe
W meczu III kolejki I ligi piłki ręcznej kobiet klub MTS Żory zagrał na wyjeździe z drużyną MTS Kwidzyn. Z dalekiej podróży żorzanki przywiozły komplet punktów, wygrywając 24:21.

Pojedynek beniaminków I ligi zapowiadał się jako typowy "mecz walki". Tak też się stało. Sinusoidalny i nieprzewidywalny przebieg meczu dostarczył wielu emocji kibicom. Pierwszą połowę lepiej zaczęły żorzanki, które starały się przejąć kontrolę nad spotkaniem, lecz piłkarki ręczne z Kwidzyna nie pozwoliły na to przyjezdnym i od 22. minuty prowadziły 8:5. Wola walki MTS-u Żory spowodowała jednak, że pięć minut później był już remis - 9:9, a wyrównującą bramkę zdobyła Małgorzata Olfans. W ostatnich minutach pierwszej części gry drużyny dorzuciły po dwie bramki i do przerwy na tablicy wyników było 11:11.

Od początku drugiej połowy mogliśmy na boisku zaobserwować "wymianę ciosów", której rezultatem w 43. minucie było prowadzenie MTS-u Kwidzyn 15:14. To był moment przełomowy dla żorskich szczypiornistek, które zmobilizowały się na tyle mocno, że uzyskały niemałą przewagę. Aleksandra Adamczewska, najskuteczniejsza zawodniczka MTS-u Żory w tym meczu, dała żorzankom czteropunktowe prowadzenie (21:17). Gospodynie podjęły próbę zniwelowania tej przewagi, lecz udało im się to w niewielkim stopniu. W ostatecznym rozrachunku piłkarki ręczne MTS-u Żory zwyciężyły 24:21 i odniosły pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Warto odnotować, iż dla drużyny z Kwidzyna aż 16 z 21 bramek zdobyły Justyna ŚwierczekMalwina Hartman.
Już w przyszłym tygodniu IV kolejka - MTS Żory podejmie w żorskiej hali przy ul. Folwareckiej zespół KPR Kobierzyce.

(17 października) MTS Kwidzyn - MTS Żory 21:24 (11:11)
Kary: 6 min. - 8 min.