MUKS Sari Żory: miniony weekend udany dla żorskiego klubu

2016-03-18, Autor: ps, źródło: MUKS Sari Żory
Drużyny MUKS Sari Żory rozegrały kolejne spotkania ligowe, a młode zawodniczki żorskiego zespołu wzięły udział w kolejnym etapie Kinder+Sport.

Miniony weekend był walką o punkty żorskich drużyn MUKS Sari Żory - przed południem w sobotę I drużyna młodziczek wygrała dwa mecze na turnieju w Żorach - z Halembą 2:0 i Pyskowicami 2:1, natomiast po południu IV-ligowe seniorki wygrały 3:0 z Olimpem Szczyrk. Dzień później uległy jednak drużynie GLKS Wilkowice 2:3.

15 marca kadetki MUKS-u Sari Żory wznowiły rozgrywki meczem na własnej hali z drużyną SV Mosir Zabrze. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:0 w setach do 10, 8 oraz 13. Już za tydzień o 16:30 mecz z drugą drużyną Sari.

Za nami także rozgrywki kolejnego etapu Kinder+Sport, w którym wzięły udział zarówno dziewczęta, jak i chłopcy żorskiego klubu. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3, walczący w III etapie "Kinderka", zwyciężyli w dwóch spotkaniach pokonując Jajo Jastrzębie i AMS Jastrzębie, a ulegli po wyrównanej walce jedynie drużynie Sikret Gliwice. Już niedługo zagrają rewanżowy turniej o awans do najlepszej 16 na Śląsku.

Jak burza idą dziewczyny, uczennice klasy V Szkoły Podstawowej nr 3, które przez ostatnie dwa weekendy na boiskach walczyły w kategorii "trójek". W drugim etapie walczyły 3 zespoły, każdy trafił do innej grupy. Pierwszy zespół nadal pozostaje niepokonany i wygrywa mecz za meczem nie tracąc nawet seta. Spokojnie awansowały do kolejnego etapu z 1 miejsca. Drugi zespół, po bardzo udanym pierwszym turnieju, w drugim trochę się rozluźnił i wygrał tylko 2 z 4 meczów. Taki wynik pozwolił im awansować z drugiego miejsca i pozostaje tylko mieć nadzieję, że w III etapie nie będzie takich potknięć. Trzeci zespół, zarówno w pierwszym, jak i w drugim turnieju, dostarczył najwięcej emocji. Po niezbyt udanym pierwszym turnieju w rewanżach udało się zrehabilitować i wygrać 2 mecze, po czym drużyna musiała oczekiwać na wyniki, gdyż trzeba było liczyć małe punkty i sety. Po podliczeniu wszystkiego okazało się, że zanotowały awans z 3. miejsca i nadal będą grać w turnieju, w którym pozostało już tylko 48 z 97 zgłoszonych zespołów.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0