Wiadomości
MZK: rekompensaty dla pasażerów - wydłużenie terminu
Międzygminny Związek Komunikacyjny przedłuża termin składania wniosków o rekompensaty związane z trudnościami komunikacji miejskiej w lutym.
Jak wszyscy pamiętamy, w lutym kierowcy PKM masowo zachorowali. Skutkiem licznych L-4 pracowników PKM był chaos komunikacyjny w mieście. Wiele autobusów nie wyjechało na drogi.
Przeczytaj więcej: Autobusem PKM dzisiaj nie pojedziesz! Kierowcy nie przyszli do pracy.
Zobacz także
Pasażerowie zastanawiali się wówczas co z osobami, które posiadają bilety okresowe, lub zmuszone były korzystać np. z taksówek, by dojechać do pracy.
Wcześniej informowaliśmy, że można ubiegać się o zwrot kosztów. Teraz MZK przedłuża termin składania wniosków o rekompensaty.
- Pasażerowie posiadający bilet miesięczny, który z powodu problemów komunikacyjnych w okresie 11-24 lutego nie został wykorzystany, mogą ubiegać się o rekompensaty. MZK przedłuża termin składania wniosków w tej sprawie. Można to zrobić do 17 marca i po tym okresie będą rozpatrywane - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.
Przedłużenie terminu dotyczy także osób, które korzystały z taryf. Warunkiem jest posiadanie paragonu za kurs.
Wnioski można pobierać i składać osobiście lub za pomocą strony internetowej MZK.
Do tej pory do Międzygminnego Związku Komunikacyjnego wpłynęło 146 wniosków (7 z nich dotyczy korzystania z taksówek) na łączną kwotę 5006 zł.
Zobacz także
Komentarze (0):
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Najczęściej czytane
-
Znany youtuber, Książulo był w Żorach. Gdzie jadł? [WIDEO]
21052 -
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
6027 -
Pożar budynku przy ul. Rybnickiej. Palił się obiekt gospodarczy
3056 -
Wypadek w Żorach. Zderzyły się trzy samochody. Wystarczyła chwila nieuwagi
2677 -
Vox Patris - to największy dzwon świata. Powstał w Rydułtowach, i tu go możecie zobaczyć! [FOTO]
2146
Najwyżej oceniane
-
"Głupi żart" i poważne konsekwencje. Ewakuowano uczniów i pracowników, 8 osób poszkodowanych
+10 / -2 -
Miała przylecieć z USA do Krakowa, ale nie dotarła. Na szczęście, ta historia skończyła się "happy endem"
+6 / -0 -
Pies "wyrwał się" z obroży i zaatakował kobietę. Był nieszczepiony
+5 / -0 -
Jeszcze Żory, czy już Ameryka? Sceny jak z filmu w mieście. Napadli z broni, by odzyskać dług [foto, wideo]
+5 / -0 -
Rola Fundacji w życiu społecznym regionu.
+5 / -0
Najczęściej komentowane
-
Książulo sprawdził Krówkę w "mieścince" Żory! Co sądzi o barze mlecznym? [WIDEO]
0 -
Chciał sprzedać opony, stracił 15000 złotych. Dwie ofiary oszustwa "na BLIK"
0 -
Nielegalny TikTok, pornografia na porządku dziennym. Szokujące wyniki raportu o dzieciach w sieci
0 -
Są urlopy, jest i zasiłek macierzyńskie dla rodziców wcześniaków. Do zmiany w prawie rękę przyłożyli rybniczanie
0 -
JSW: wypadek w kopalni Zofiówka. 34-letni górnik poparzony
0
Alert tuZory.pl
Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert