zamknij

Wiadomości

MZK wydłuży linię autobusową do Miasteczka Westernowego

2012-05-30, Autor: Redakcja
Już na pewno wiadomo, że oficjalne otwarcie Miasteczka Westernowego odbędzie się 15 czerwca w piątek - w samo południe. Spora część mieszkańców zgłaszała jednak lokalizację żorskiego parku rozrywki jako problem dla niezmotoryzowanych. Jednak bez obaw - na ulicy Leśnej powstaje przystanek autobusowy, do którego będzie kursował autobus linii 101.

Reklama

Wraz z ostatnimi przygotowaniami do otwarcia Miasteczka dobiega końca przedłużający się remont ulicy Leśnej. Na pętli powstaje przystanek autobusowy, z którego będą mogli korzystać odwiedzający westernowy park mieszkańcy.

 

>>>Remont Leśnej dobiega końca. Mieszkańcy tracili cierpliwość

Do przystanku przy ulicy Leśnej dojeżdżać będzie linia autobusowa 101, której kursy kończyły jazdę na dworcu PKP. Linia zostanie wydłużona o 1 kilometr. Będa również kursy powrotne.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~żorzaninek 2012-05-30 20:27:50

  ciekawe czy tą ofertą będą jedyne 4 kursy na krzyż i to jeszcze tylko w niedziele... żeby to miało sens to co godzinę powinno odjeżdżać!

  0 0
 • ~nonsens 2012-05-31 13:51:41

  @mieszkaniec - niektóre wsie w naszym województwie czy małe miasteczka mają lepszę komunikację niż Żory. Potwierdzi ci to każdy kto tu przyjedzie na odwiedziny i chce gdzieś dojechać autobusem... Gdyby nie rybnicka linia 52 to z Rownia w ogóle nie dałoby się dojechać do centrum miasta! Porównaj sobie jak Rybnik dba o Boguszowice o komunikacje i jak Żory olewają Rój. U nas w ogóle nie da się korzystać z komunikacji bo autobusy jeżdżą bardzo rzadko i nie są w żaden sposób zsynchronizowane ze sobą.
  Ale jedną mam satysfakcję. Zwróciłem kilka razy na forum, że do miasteczka westernowego osoby nie zmotoryzowane nie będą potrafiły dojechać i... jest odzew. Wiedziałem, że urzędasy czytają to forum ale nie wiedziałem, że będzie im się chciało zainterweniować. A tu taka miła niespodzianka - dobrze że jest reakcja. Oby tylko to nie były 4 kursy tak jak obawia się mieszkaniec bo wtedy to może nie mieć sensu...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.