zamknij

Biznes

Najbogatsi Polacy 2017: twórcy Mokate znaleźli się na 35. miejscu

2017-02-24, Autor: wk

Teresa i Kazimierz Mokryszowie, właściciele Mokate Sp. z o.o., już po raz kolejny znaleźli się w gronie 100 najbogatszych Polaków według magazynu Forbes. Ich majątek oszacowano na kwotę 967 milionów złotych.

Reklama

Twórcy i właściciele spółki Mokate, zlokalizowanej między innymi w Żorach, zajęli 35. miejsce w najnowszym rankingu Forbesa „100 najbogatszych Polaków 2017”. Ich majątek oszacowano na kwotę 967 mln złotych, o 113 mln wyższą niż w roku ubiegłym, kiedy to znaleźli się na 31. miejscu.

Mokryszowie widnieją na liście w gronie dzieci zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka - Dominiki i Sebastiana (1. miejsce), Michała Sołowowa (2. miejsce) czy Zygmunta Solorza-Żaka (3. miejsce).

- W 1990 roku Kazimierz Mokrysz, wnuk pierwszego właściciela, przekazał stery firmy małżonce Teresie. Ta zmieniła nazwę (MO-krysz KA-zimierz TE-resa) i profil (wcześniej pod szyldem Mokrysz działał zakład materiałów budowlanych czy produkcja słonych przekąsek). Produkcja śmietanki do kawy, a potem cappuccino okazała się trampoliną do sukcesu firmy z Ustronia. Produkty Mokate, w tym zabielacze i kawa cappuccino w proszku, docierają do około 60 krajów. Rozwija się eksport m.in. do RPA i Algierii. Ponad 70 proc. przychodów firmy zbudowanej przez małżeństwo Mokryszów pochodzi z eksportu. Centra produkcyjne Mokate zlokalizowane są w Polsce i Czechach. Teresa Mokrysz ukończyła w 1978 roku Akademię Ekonomiczną w Katowicach. Zasiada w radzie nadzorczej BRE Banku. Wśród jej pasji jest jazda konna - pisze o małżeństwie Mokryszów magazyn Forbes.

Przpomnijmy, że od stycznia zeszłego roku na czele Mokate stoi Adam Mokrysz, syn założycielki firmy.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (28):
 • ~Pigeon Adam 2017-02-26 09:34:42

  Witam Ja Podziwiam Państwa Mokryszów ,Sam jestem Pracownikiem MOKATE praca jak każda inna .Tylko jest jeden mankament że ludzie się dorabiają na ludziach co uczciwie pracują, jeżeli my mamy 6,50 zł za godzinę to wiadomo dlaczego jest taka kwota 967 milionów .Ja im życzę żeby byli najbogatsi w Polsce ale nie kosztem ludzi którzy też mają rodziny którzy też chcą normalnie żyć pozdrawiam

  42 1
 • ~rotka 2017-02-27 20:51:14

  Zgadzam się z @Pogeon Adam , sukces sukcesem, ale nie wzbogacanie się kosztem pracowników pracujących za taką stawkę.

  24 0
 • ~Arteks 2017-03-06 11:42:21

  @pigeon - dlatego jeśli ktoś chce zarobić, musi szukać pracy poza Żorami. W Żorach prawdziwego przemysłu nie ma, a ci nieliczni pracodawcy strefowi którzy są, wiedzą, że jeśli ktoś chce pracować na miejscu, nie ma za bardzo alternatywy. A Lidl czy Biedronka za wiele pracowników nie potrzebuje.

  6 3
 • ~azan3 2017-03-06 17:44:06

  Stawka 6,5 zł /godz to jest stawka poniżej godności, mimo że jest to jak się domyślam stawka pracownika fizycznego. A co do braku prawdziwego przemysłu w Żorach , to się z tym nie zgadzam. Jest coraz więcej przedstawicieli przemysłu samochodowego, który póki co prężnie się rozwija i poszukuje specjalistów. Specjaliści mogą znaleźć w Żorach coś sensownego. Znam kilka osób, które z Katowic, Rybnika, Tychów i Gliwic dojeżdżają do Żor. Dotyczy to jednak wykwalifikowanych specjalistów, z pracą na produkcji dla fizycznych pracowników jest trochę gorzej.

  3 1
 • ~Arteks 2017-03-06 23:29:19

  @azan3 - możesz się nie zgadzać ale tak jest. Duży przemysł to produkcja maszyn, urządzeń, konstrukcji, wyposażenia mieszkań, energetyka, górnictwo, petrochemia, farmaceutyka czy hutnictwo. A w Żorach co najwyżej wytwarza się jakieś komponenty które dopiero potem trafiają do prawdziwych fabryk. Poza tym zauważ jak niskie zatrudnienie jest w żorskich zakładach. Największy ile osób zatrudnia - 200? 300? To u nas jedna z piekarń zatrudnia w tej chwili 560 osób! Możliwe, że znasz jakiś przypadek, że ktoś pracuje w kadrze kierowniczej z jakiegoś większego miasta ale to są jednostki. To nawet w Pawłowicach czy Jejkowicach są firmy w których się coś wytwarza i też da się tam zarobić w kadrze kierowniczej. Ale nie koncentrujmy się na wyjątkach a na regule. A tak jest taka, że w Żorach zarabia się grosze i dlatego co jakiś czas ktoś u was stawia jakiś hangar z płacą minimalną z umową śmieciową. W Rybniku, Raciborzu, Bielsku czy Gliwicach jest o wiele ciekawsza sytuacja i duża różnorodność na rynku pracy.

  2 5
 • ~azan3 2017-03-07 22:01:44

  "Poza tym zauważ jak niskie zatrudnienie jest w żorskich zakładach. Największy ile osób zatrudnia - 200? 300"- Akurat to, że w Żorach są firmy, które zatrudniają co najwyżej 200- 300 osób to jest plus ze względów ekonomicznych. Firmy, które zatrudniają więcej pracowników są molochami trudnymi do zarządzania i opanowania. Sam w takiej firmie pracuję i nie wygląda to dobrze. Poza tym w firmie, gdzie jest mniej osób jest przyjaźniej, zna się wszystkich, nie jest się anonimowym, można szybciej awansować, coś osiągnąć. I jest jeszcze jedna kwestia. jeśli firma , która zatrudnia 1000 osób upadnie , to na bruk pójdzie 1000 osób, a to jest wielka tragedia. Przykładem są nasze kopalnie. Pracowałem w małej firmie, średniej i dużej , mam porównanie. Taka dywersyfikacja polegająca na tym, ze mamy w Żorach coraz więcej firm zatrudniających po 200- 300 osób jest akurat plusem. Cieszy obecność coraz większej ilości inwestorów, szkoda, ze tak mało rodzimego przemysłu
  Wymienianie wśród gałęzi "prawdziwego" przemysłu górnictwa i hutnictwa w XXI wieku jest anachronizmem. Czasy się zmieniają i realia ekonomiczne i technologiczne. No, ale w jednym z popularnych ostatnio seriali satyrycznych padło zdanie: " Nie obchodzi mnie jakiś inżynierek w fartuchu dłubiący i lutujący coś tam, przemysł to fabryki, szyby, które widać, kominy, z których ma dym lecieć"
  A groszowe pieniądze zarabia się w wielu miejscach , nie tylko w Żorach. Byłem raz na rozmowie w sprawie pracy w Rybniku i szału nie było.

  3 0
 • ~Arteks 2017-03-08 00:38:41

  @azan3 - jeśli uważasz górnictwo za anachronizm to czym, jeśli nie obiektami tymczasowymi są współczesne montownie postawione z jednorazowych modułów? Naprawdę uważasz te zakładziki za coś stałego? Na całym świecie górnictwo czy to węgla, rud, ropy, gazu, kamieni szlachetnych, granitu itd ma się świetnie i przynosi bardzo wysokie dochody zarówno państwom, samorządom, pracownikom i właścicielom. Jeśli jest inaczej to znaczy, że gdzieś coś nie trybi - zazwyczaj złe zarządzanie lub niegospodarność zarządcy czy kończące się złoża. Oczywiście dywersyfikacja przemysłu jest pożyteczna ale nawet w skali Polski mało jest takich miast jak np. Rybnik czy Gliwice które w obecnych tak konkurencyjnych czasach, miałyby miejsca pracy prawie w każdej dziedzinie. Żory nie mają niczego do zaoferowania - i dlatego tak wielu ludzi z nich ucieka lub pracuje poza granicami swojego miasta. Przekłada się to na dochody, my mamy duże, a Żory niestety ciągle w dołku. Ale z czego mają się te dochody robić? Z tych przykładowych 6,5 zł za godzinę w Mokate? ;P Daruj sobie...

  1 6
 • ~azan3 2017-03-12 08:38:35

  Każdy wysoko rozwinięty kraj nie opiera swojej gospodarki na surowcach i górnictwie tylko na wysoko rozwiniętych technologiach. Przemysł wydobywczy jest na samym początku łańcucha ekonomicznego. Przykładem kraju , który za bardzo zawierzył surowcom jest Rosja, Przyszedł spadek cen surowców i od paru lat Rosja jest w recesji. Kolega Arteks twierdzi, ze kopalnie przynoszą zyski dla pracowników. Jeśli już to tylko dla właścicieli wyzyskiwaczy i to nie zawsze. Najwięcej surowców jest w Afryce i w Azji. proszę wskazać bogaty kraj w Afryce i w Azji oparty na surowcach. Jeśli jakiś się znajdzie to potwierdzi tylko wyjątek. Ja już nie wspomnę o warunkach pracy w tych kopalniach i o liczbie wypadków.
  Co do tych "blaszaków", to są firmy, które ponad 20 lat istnieją w blaszakach i się rozwijają i mają się dobrze. Cóż , często kosztem pracownika, ale to inna historia.
  Myślenie arteksa jest rodem z PRL-u, prawdopodobnie na tej epoce się zatrzymał albo to błędny rycerz, co z konia spadł.
  też sobie daruj....

  1 0
 • ~Arteks 2017-03-12 12:12:44

  @azan - akurat Kopalnia Jankowice należy do najbezpieczniejszych w Polsce, a PGG jest solidnym pracodawcą. Natomiast jak jest w żorskiej strefie wszyscy wiedzą. Zarobki minimalne (przykład powyżej, inne w gowork), większość etatów to śmieciówki, brak chociażby jakiegoś jednego zakładu który ciągnął by przemysłowo wasze miasto... Jeśli interesujesz się chociaż trochę gospodarką to te dane będą dla ciebie wstrzasające. Zerknij sobie do GUS i porównaj inwestycje przemysłowe w obu miastach, Rybniku i Żorach w ostatnich latach. W 2015 różnica wynosi już 10x na korzyść Rybnika i ma tendencję rosnącą. 2012 Rybnik 1063,2 mln, Żory 207,4 mln; 2013 Rybnik 754,8 mln, Żory 213,6 mln; 2014 Rybnik 884,9 mln, Żory 188,7 mln; 2015 Rybnik 1093,4 mln, Żory 136,2 mln. To niesamowite, że rybnicki przemysł inwestuje 10x więcej od strefy w Żorach!!!

  1 2
 • ~azan3 2017-03-13 17:47:24

  Rybnik wcale nie jest żadnym wyjątkiem jeśli chodzi o warunki pracy i płacy, też macie śmieciowe umowy. Górnictwo węgla kamiennego czy chcemy czy nie, chyli się ku upadkowi. A co do danych GUS. Ja już powtarzałem wielokrotnie, porównuj sobie Rybnik do Katowic, Gliwic albo Tychów. Żory a Rybnik to inna skala. Nie przypomina sobie, żeby w Rybniku w ostatnich latach otworzyła się jakaś wielka inwestycja przemysłowa. A tak ciekawi mnie, co szofer z Rybnika robi na goworku?

  1 1
 • ~Arteks 2017-03-13 19:40:00

  @azan3 - ale to jest pytanie na które sam sobie powinieneś odpowiedzieć. Rybnik nie ma jakichś wielkich inwestorów zagranicznych a... inwestycje w 2015 roku były 10x większe niż w Żorach które ciągle chwalą się jakimiś inwestorami. Porównuje się z Żorami dlatego, że uważacie, że u was następuje rozwój gospodarczy, a tak naprawdę miasto obok w którym nie powstają nowe fabryki ma 10x więcej inwestycji... Nie dziwi mnie to bo po prostu rybnicki biznes jest na tyle silny, że sam generuje rozwój. Co chwilę jakaś firma się rozbudowywuje i szuka nowych pracowników. Wspomniałeś o Gliwicach czy Katowicach - a mamy się co wstydzić przed nimi? Za to postaw Żory koło Mikołowa, Raciborza czy Czechowic, a sam uznasz, że Żory mają miniaturowy przemysł.

  1 2
 • ~azan3 2017-03-14 17:03:50

  I znowu Arteks na moje pytania nie odpowiada,. Żory spokojnie można do Czechowic i Mikołowa porównać i nie wypadną źle, wiem, bo byłem w Mikołowie i w Czechowicach, szału tam nie ma. A Rybnik wypada nie najlepiej w porównaniu Gliwic, wiem , bo mieszkałem w Gliwicach. Ale są gusta i guściki

  3 2
 • ~Arteks 2017-03-14 19:28:38

  @azan3 - a ty odpowiadasz na czyjeś pytania? Jeśli tak to wyjaśnij dlaczego Żory - miasto strefy i według władz miasta oraz wielu komentatorów "świetnie się rozwijające" ma 10x mniej inwestycji od swojego sąsiada którego strefa praktycznie się nie rozwija? Wtedy odpowiem na twoje pytania. Nie chce mi się za bardzo wierzyć, że ktoś z Gliwic przeprowadził się do Żor - jaki motyw mógłby takiej osobie przyświecać? Wybacz ale to rodzaj ściemy celem której ma być dowartościowanie Żor... Stosowali już ją @mareqg czy @minges. A moim zdaniem kierunek jest odwrotny, to znaczy z Żor się ucieka, a nie do nich przyprowadza. I to nie tylko z powodu, że w Żorach nie ma porządnych miejsc pracy, ale ogólnie są nieatrakcyjne do życia. Kto po takiej przeprowadzce chciałby się pochwalić chociażby tak kiepskim centrum miasta jak to żorskie? :/

  3 3
 • ~azan3 2017-03-14 21:11:40

  Odpowiedź na twoje pytanie: nie wiem. może to też ściema, jaką mi zarzucasz , otóż mieszkałem w Gliwicach i nie twój zasrany interes dlaczego. Jeszcze tego brakuje, że Arteks wie coś o moim życiu i czy mieszkałem w Gliwicach czy nie. Żałosne.
  Nie zgadzam się, że Żory są nieatrakcyjne do życia, to twoja subiektywna ocena, moja też, że są. A rynek żorski jest ładniejszy od rybnickiego, zieleni więcej i spokój. Rybnicki rynek jest ciasny i zabetonowany, nie podoba mi się, obok hotel burdel i często jakieś demonstracje się zjeżdżają i hałasują. Co kto woli. A niby jakie to porządne miejsca pracy są w Rybniku? W komunikacji miejskiej?
  odpowiedziałem na twoje pytanie, to odpowiedz teraz na moje: Dlaczego jesteś takim wrzodem na czterech literach, czemu jesteś taki złośliwy? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź

  4 3
 • ~LeMyrg 2017-03-17 09:37:45

  no widzę, że Pana Arteksa forma nie opuszcza ... ta nienawiść do Żor to nie wiem, z czym jest wyssana - może lepiej nie wiedzieć ...

  może bedzie prościej i szybciej jak nas Arteks za coś pochwali - wtedy będzie wiadomo, że cała reszta Żor to "muł i wodorosty" - chociaż obawiam się, że wysiłek związany ze znalezieniem czegoś pozytywnego w najgorszym miejscu na świecie będzie niepomiernie większy niż zadeklarowana już dzienna dawka nienawiści do wszystkiego, co żorskie...
  masz przypuszczalnie bardzo smutne życie człowieku, jeżeli nie jesteś w stanie wymyślić nic innego niż "rybnik über alles!"

  @ azan3 - właściwie to dałbym sobie spokój, bo jak mawia klasyk: "kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny z wygranej"

  5 3
 • ~Arteks 2017-03-17 11:41:03

  @lemyrg - jeśli dla ciebie racjonalne argumenty i opinie są nienawiścią i obrazą to czym w takim razie są twoje obelgi wobec osoby z którą się nie zgadzasz? Czy Główny Urząd Statystyczny to też będzie instytucja której nienawidzisz bo dzięki niej wiemy, że inwestycje w Żorach są marne?

  3 5
 • ~LeMyrg 2017-03-17 13:54:21

  @ arteks: marne to jest dawanie plusów pod swoją własną wypowiedzią :)

  a ja nie walczę z danymi GUS, tylko twoją ich nadinterpretacją - bo zagadnienia ilości mieszkańców obu miast czy podziału terytorialnego (jak już wielu forumowiczów wspominało - Żory to sam powiat grodzki - o ponad połowę mniejszy niż samo miasto Rybnik) są ci chyba dalej obce ... a sam tak nawołujesz do merytorycznej dyskusji.
  Forum rzeczywiście schodzi do poziomu informacji w "Fakcie" albo "SE" (wiem - mam w tym swój udział! :) ale gdyby zależało ci na merytorycznej rozmowie a nie na utwierdzaniu się w swoich subiektywnych przekonaniach) to byś tak nie pisał - po prostu chcesz się tu wyżyć, czy nie wiem co sobie rekompensować - a "my" nie zostajemy dłużni :) my lubimy swoje miasto - a ty go nienawidzisz, i luz! :) nieważne czemu - ważne, dlaczego aż tak bardzo nie daje ci to spokoju :) nie idź tą drogą :)

  7 2
 • ~Tytus 2017-03-17 18:41:11

  Co to za typ,ten autobus??!! Typ misiewicza!!! Dziwny koles... Na bank nie ma przyjaciul i znajomy,i moge sie zalozyc,ze jak konczy robote,to kierownice bierze do domu.

  2 1
 • ~Arteks 2017-03-17 20:32:30

  @lemyrg - albo jesteś naiwny albo humanista który totalnie nie zna się na matematyce czy danych statystycznych... Przecież gdyby to przeliczyć na głowę według liczby mieszkańców wyjdzie tak samo źle dla Żor. Człowieku za 2015 inwestycji w Żorach było 10x mniej niż w Rybniku, a Żory są tylko 2,5x mniejsze! I w ogóle nawet by mi się nie chciało dyskutować czy podawać tych danych gdyby nie to, że wiele razy sam czytałem w wypowiedziach, że "Żory świetnie się rozwijają". A z tym rozwojem sami widzicie jak jest... Nowych inwestycji jest tak mało, że sąsiad ze starymi przedsiębiorstwami bije was na głowę.
  Jeśli uważacie, że forum schodzi na kiepski poziom to jest na to rada - starajcie się ten poziom jakoś podwyższyć. Jestem przekonany, że kulturalna osoba z innego miasta zamiast obruszać się i rzucać obelgami na kogoś kto przedstawia fakty, dane i dowody - raczej starałaby się z tym pogodzić. Ps. zrobię kiedyś takie zestawienie miast Śląska z inwestycjami na 1 mieszk. ;P

  1 6
 • ~Tytus 2017-03-17 21:11:51

  Takie zestawienia i przyklady jakie ty podajesz,z gusu lub,nie wiadomo z kad podaje min. Morawiecki,identyczne jak ty. Moze przylaczysz sie,i raze z nim wybudujecie to lotnisko,o ktorym on mowi,ktore bedzie obslugiwalo wiecej ludzi niz w Dubaju... zestawienie,jak na nasze realia,podobne do twojej gadki. Ale coz pogadac zawsze mozna,ale zdrowy rozum,jest bardziej wart,niz gadanie bez sensu,jak ty...

  4 2
 • ~azan3 2017-03-18 00:39:06

  Kolego Arteks. My po prostu mamy dość twojego monotematycznego bełtkotu. My chcemy, żebyś żył i dał żyć innym. Obserwujemy twoje wypowiedzi na forach w Rybniku i w Żorach. Na portalach Wodzisławia , Jastrzębia czy Mikołowa cię nie ma, co świadczy, że masz jakiś patologiczny uraz do Żor. Do cholery, odpowiedz na pytanie, dlaczego się nas uczepiłeś? Trafiła kosa na kamień. Nie damy ci spokoju, nie chcemy, żebyś był obecny na stronie Żor, wracaj ,proszę do swojego kochanego Rybnika. Jeśli będziesz nam tu psuł wątrobę, będziemy twoim cieniem, będziesz cały czas nękany. Odpuść, bądź jak Polak katolika, a nie mściwy baran. Dziękuję i pozdrawiam .

  5 2
 • ~LeMyrg 2017-03-18 18:23:45

  @ wiadomo kto :)- chciałem odpisać wczoraj, ale - nie uwierzysz – mamy w tym mieście lepsze zajęcia na piątkowy wieczór niż „przekonywanie nieprzekonanych” :)
  znowu muszę pogratulować – ponownie mnie rozgryzłeś: tak, jestem naiwny. przez myśl mi dotychczas nie przeszło, że osoba taka jak ty – kreująca się w innych wątkach tego forum na osobę wrażliwą na walory sztuki i architektury (nie bójmy się tego słowa – EKSPERTA!) – wyzywa swoich kontrdyskutantów od „HUMANISTÓW” :) – tak więc brawo – punkt dla ciebie! :)
  chcesz nam tu wstawiać tabelki – proszę bardzo. nie wiem czy warto dla tych kilku ‘gupich’ humanistów z nic nieznaczącego miasta zadawać sobie tyle trudu. boję się, że wiele to nie zmieni, bo twoja bezstronność i wiarygodność jest nam już bardzo dobrze znana – ale jak nie masz nic innego do roboty, prosimy …
  poza tym już trochę bardziej rozumiem, co cię u nas boli – nie to, że „miasto się rozwija”, tylko że „ludzie mówią/piszą, że Żory się rozwijają” - a ty biedny musisz tego słuchać / to czytać.
  chłopie olej to, niech sobie gadają - wszystkich nie zakrzyczysz :)
  a tak już najlepiej to samemu świecić przykładem - skoro Rybnik (twoim zdaniem) aż tak ocieka inwestycjami – to co ty tak długo robisz w ZTZ-cie? taka oczytana osoba z zamiłowaniem do statystyk i ocen a w spółce miejskiej się marnuje - naprawdę nikomu do tej pory nie udało się ciebie „podkupić”? :)

  3 3
 • ~Arteks 2017-03-20 12:50:46

  @azan3 - fora są ogólnomiejskie i każdy może z nich korzystać. Masz żal, że mam jakiś patologiczny uraz do Żor, a do innych miast nie. Ale to przecież wasi PRowcy zaczęli hejtować Rybnik kilka lat temu. Z ich strony może to była głupia zabawa i bezsensowne hejty, a z mojej to nie jest zabawa tylko publikowanie danych które pokazują w jakim stanie są Żory i jak są postrzegane z zewnątrz. A postrzegani jesteście jako miasto źle zarządzające finansami, biedne, zadłużone i bez perspektyw. Żorzanie, mają prawo do rzetelnych informacji o swoim mieście i jego makroekonomii, która w porównaniu do innych miast jest bardzo słaba. Tym bardziej dziwi w tym kontekście festiwal próżności jego władz, które produkowały i produkują cały czas różne niepotrzebne dziwactwa zamiast oszczędzać lub inwestować w rzeczy przynoszące zysk. @lemyrg - ja też mam lepsze zajęcie w weekend niż dyskutowanie z tobą więc odpowiadam dopiero teraz. Porzuć swoje histerie i zastanawianie się gdzie pracuję bo to nie ma żadnego związku z rynkiem pracy w Żorach który jest mikroskopijny i nie oferuje niczego atrakcyjnego dla ambitnych osób. 25 lat po wprowadzeniu gospodarki wolnorynkowej Żory nie mogą pochwalić się ani jednym poważnym zakładem przemysłowym oferującym wszystkim pracownikom godziwe miejsca pracy... To takie smutne podsumowanie dyskusji pod tym artykułem. ;(((

  2 4
 • ~LeMyrg 2017-03-20 13:30:44

  @arteks: jak zawsze liczysz na ostatnie słowo :) ale jak sam stwierdziłeś – forum ogólnomiejskie, więc każdy może mieć swoje histerie – ja tak samo jak i ty :) a to że dla ciebie to walka na śmierć i życie (walką o honor bym tego już nie nazwał) to mu już dobrze wiemy – mało co cię pewnie bardziej kręci niż bycie najlepszym we wszystkim w oczach ludzi tak zaściankowych jak mieszkań Żor :)

  w kwestii rynku pracy – ja akurat jestem pracownikiem takiej firmy - „mniejszej niż najmniejsza rybnicka piekarnia” - już ładnych kilka lat i jakoś specjalnie nie narzekam. zgadzam się z opinią, że to lepsze niż praca w jakimś molochu - dla mnie te max. 300 osób, wystarczy żeby efektywnie pracować i znać wszystkie kluczowe osoby w firmie. w Rybniku też pracy kiedyś szukałem – i naprawdę szału nie macie (od razu zastrzegam – nie chciałem się przyjąć do żadnej kopalni ani komunikacji miejskiej), stawki z naszymi porównywalne.

  uznajesz mnie pewnie w związku z tym za osobę skrajnie nieambitną – ale cóż, nie każdy marzy o tym, żeby jeździć autobusem :)

  3 1
 • ~azan3 2017-03-20 22:05:04

  No wreszcie nasz Arteks się otworzył i napisał, co go gryzie, czemu się wyżywa na tym forum. Im dłużej tu piszesz i cię prowokujemy do pisania, wiemy o tobie coraz więcej. Poczytałem sobie na stronie rybnickiej komentarze. Chamstwo tam straszne i pełno oszołomów, co chwilę administrator blokuje jakieś wypowiedzi. Wstyd. Na żorskiej stronie jest spokojniej i tylko ty swoimi prowokacyjnymi tekstami próbujesz przenieść to dziadostwo na nasze podwórko.
  prezentujesz styl podobny do dziennikarzy brukowców, używasz słów typu: " najgorsze", "najbiedniejsze", "nic", "najohydniejsze". Używając takich określeń narażasz się, prowokujesz, kiedyś się mocno natniesz. Jesteś nieobiektywny w swych osadach, bo Żory są w pewnych aspektach gorsze od innych miast, ale nie najgorsze we wszystkim. Określeń, których używasz, używają psychopaci, ludzie z zaburzeniami. Czytałem twoje komentarze na rybnickiej stronie i nie są złe. Zgadzam się nawet z jedną z twoich opinii, że dużo hejtu jest w internecie, ale ty ten hejt też siejesz. kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Wracaj na swoje podwórko, bo odpowiadając nam możesz przegapić jakiś ważny komentarz na rybnickim forum, a nas zostaw w spokoju. W innym przypadku my ci nie odpuścimy i będziesz jak ten maniak nam odpowiadał w nieskończoność.

  2 1
 • ~Arteks 2017-03-21 00:49:24

  @azan3 - pogubiłeś się. Nie używam ani chamskiego języka, ani nie prowokuję. A jeśli już to chyba tylko do myślenia. Pisanie o kimś, że jest psychiczny bez wskazania choćby jednego konkretnego powodu jest typową obelgą stosowaną tu przez "grzecznych" i bardzo kulturalnych twoich ziomali i ciebie. Puszczam to mimo uszu co jest oznaką mojej dobrej woli. Jeśli faktycznie pochodzisz z Gliwic to pytanie do ciebie, czy warto "umierać za Żory"? I to w dodatku w tematyce gospodarki gdzie Żory kompletnie się nie liczą? Darujmy sobie, na przyszłość nie kierujcie dyskusji na mnie, a możecie się spodziewać mniejszego zainteresowania z mojej strony Żorami - taka rada. Jeśli jest jakiś temat - to dyskutujcie o nim, a nie o osobach czy sąsiadach. @lemyrg - każdy jest kowalem swojego losu, jeśli satysfakcjonuje cię praca za żorskie stawki to twoja sprawa ale pamiętaj, że przez to twoje miasto będzie miało niższe wpływy z tytułu podatków... Koło się zamyka. ;)

  2 3
 • ~azan3 2017-03-23 17:47:16

  "pogubiłeś się. Nie używam ani chamskiego języka"- nie czytasz ze zrozumieniem
  "nie prowokuję. A jeśli już to chyba tylko do myślenia"- co za skromność ;)
  "Puszczam to mimo uszu co jest oznaką mojej dobrej woli'- dziękujemy za twoją dobrą wolę
  "Jeśli faktycznie pochodzisz z Gliwic to pytanie do ciebie, czy warto "umierać za Żory"?- co to za pytanie?
  "I to w dodatku w tematyce gospodarki gdzie Żory kompletnie się nie liczą" - to właśnie przykład rynsztokowego pisania
  "Darujmy sobie, na przyszłość nie kierujcie dyskusji na mnie, a możecie się spodziewać mniejszego zainteresowania z mojej strony Żorami - taka rada" - dziękujemy wujkowi dobrej radzie i liczymy na spełnienie obietnicy ;)

  0 0
 • ~Tytus 2017-03-24 10:42:22

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.