Nasi pływacy zrobili furorę na mistrzostwach Śląska 13-latków

2014-12-10, Autor: mkor, źródło: Salmo Żory
Zawodnicy Salmo Żory wygrali w łącznej klasyfikacji punktowej mistrzostw Śląska. Indywidualnie zwyciężył Szymon Jaworski, który został najlepszych zawodnikiem tych mistrzostw.

Razem żorscy pływacy zdobyli 19 medali, w tym 12 złotych , 6 srebrnych i 1 brązowy. Oto najlepsze wyniki podopiecznych trenera Krzysztofa Kretka:

Szymon Jaworski – MISTRZ ŚLĄSKA; I miejsce 100m styl motylkowy, I miejsce 100m styl dowolny, I miejsce 200m styl dowolny, I miejsce 100m styl zmienny

Kacper Milbrant - MISTRZ ŚLĄSKA : I miejsce 200m styl grzbietowy, I miejsce 400m styl dowolny, I miejsce 100m styl grzbietowy, II miejsce 200m styl zmienny

Bartłomiej Uryga – MISTRZ ŚLĄSKA: I miejsce 100m styl klasyczny, I miejsce 200m styl klasyczny X miejsce 200m styl dowolny, XV miejsce 200m styl zmienny

Agnieszka Tomasiak – MISTRZYNI ŚLĄSKA: I miejsce 50m styl motylkowy. II miejsce 100m styl motylkowy III miejsce 100m styl grzbietowy, IV miejsce 200m styl grzbietowy

Monika Wagner: II miejsce 200m styl zmienny , II miejsce 50m styl motylkowy, IV miejsce 200m styl klasyczny, V miejsce 100m styl zmienny

I miejsce -Mistrz Śląska Sztafeta mężczyzn 4 x 100m stylem zmiennym w składzie : Bartłomiej Uryga, Marcel Sadło, Kacper Milbrant, Szymon Jaworski,

I miejsce -Mistrz Śląska Sztafeta mężczyzn 4 x 100m stylem dowolnym w składzie : Szymon Jaworski, Marcel Sadło, Bartłomiej Uryga, Kacper Milbrant

II miejsce - Wicemistrzynie Śląska Sztafeta kobieta 4 x 100m stylem dowolnym w składzie : Agnieszka Tomasiak, Sylwia Pichnar, Monika Wagner, Alicja Lużyna

II miejsce - Wicemistrznie Śląska Sztafeta kobieta 4 x 100m stylem zmiennym w składzie : Agnieszka Tomasiak, Sylwia Pichnar, Monika Wagner, Alicja Lużyna

W zawodach również udział brali: Filip Pichnar , Kacper Cielecki, Natan Piotrowski , Patrycja Kałuża, zawodnicy Ci poprawili swoje rekordy życiowe i godnie reprezentowali swój klub.

Rewelacyjnie spisał się najstarszy zawodnik Salmo - Remigiusz Kolawa, który wywalczył dwa tytuły Mistrza Śląska w konkurencjach 50m i 100m stylem grzbietowym oraz do złotej kolekcji dodał medal brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym.

Godny uwagi jest fakt, że Szymon Jaworski pobił 3 rekordy Śląska 13–latków na dystansach 50m stylem grzbietowym (29.11), 50m stylem dowolnym (25.82) i 100m stylem zmiennmy (1.03.91)!!!

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0