Nie mogło być inaczej. Mistrzostwo Polski Seniorów dla Ewy Swobody!

Ewa Swoboda udowodniła, że jest najlepszą sprinterką w Polsce zdobywając wczoraj złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów.

W piątek 24 czerwca odbyły się w Bydgoszczy lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów. Utalentowana żorzanka, Ewa Swoboda, debiutowała w takiej imprezie na otwartym stadionie.

Podopieczna Iwony Krupy i zawodniczka UKS-u Czwórka Żory była przed występem typowana jako faworytka do zwycięstwa i oczekiwań kibiców nie zawiodła. Po pomyślnym przejściu eliminacji awansowała do finałowego biegu na 100 m. Tam, biegnąc pod wiatr wiejący z prędkością 1,3 m/s, pokonała swoje rywalki i z czasem 11,34 s została Mistrzynią Polski Seniorów.

Przypomnijmy, że niedawno Ewa brała udział w szczecińskim Memoriale Kusocińskiego, gdzie również zwyciężyła (zobacz więcej).

A już za trzy tygodnie na bieżni stadionu Zawiszy Bydgoszcz żorzanka weźmie udział w Mistrzostwach Świata U-20.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0