zamknij

Biznes

Nie przy Twinpigs, a bliżej centrum powstaną nowe atrakcje w Żorach

2012-12-03, Autor: mk

Jak już informowaliśmy miasto zaplanowało dwie inwestycje na działkach przy Twinpigs. Ich realizacja przesunęła się jednak w czasie, bo cena działek okazała się zbyt wysoka. W efekcie zmieniona została lokalizacja planowanego tutaj miasteczka ruchu drogowego. A zmiana wydaje się być korzystna dla mieszkańców.

Reklama

Na działkach przy ulicy Leśnej miało powstać nie tylko miasteczko ruchu drogowego, ale i targ koński. Inwestycje razem z Miasteczkiem Twinpigs miały tworzyć kompleks rozrywki dla mieszkańców.

Po tym jak działki należące do Lasów Państwowych okazały się zbyt drogie dla miasta, inwestycje stanęły pod znakiem zapytania. Jednocześnie dało się słyszeć głosy, że lokalizacja miasteczka ruchu drogowego na peryferiach Żor nie jest dogodna dla mieszkańców. Tym bardziej, że w planach była również budowa centrum ekstremalnej jazdy na rowerze.

 

Park Cegielnia dla nowej inwestycji wydaje się naturalną i korzystną lokalizacją. Powstanie za parkiem linowym, a budowa pochłonie ponad 1 mln zł.

 

Zmieniony projekt musiał zostać zaaprobowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, który partycypuje też w kosztach i w połowie sfinansuje inwestycję. Przypomnijmy, że Żory są jednym z 16 miast w Polsce, gdzie takie miasteczko ma powstać.

 

>>>czytaj również: Żory będą miały swoje miasteczko ruchu drogowego

 

Budowa miasteczka ma ruszyć w przyszłym roku. Ciągle natomiast nie wiadomo co z drugą planowanych na działkach Lasów Państwowych inwestycją. Jak informuje Anna Ujma, doradca prezydenta decyzja co do lokalizacji targów końskich została tymczasowo odroczona.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ametyst 2012-12-03
  13:59:42

  0 0

  No to młodzież będzie miała gdzie siedzieć i piwkować latem

 • ~gestskoczka 2012-12-03
  17:40:37

  0 0

  Bardzo dobrze. Miasteczko rowerowe ma służyć żorskiej młodzieży. Cały czas byłem zdania że na Cegielni powinno powstać centrum sportu i nie tylko. W tym parku powinien powstać też (zresztą obiecany przez Prezydenta Miasta) tor dla rolkarzy w kształcie ósemki z bezkolizyjnym skrzyżowaniem.

 • ~Qba 2012-12-04
  08:40:16

  0 0

  Dla mnie było by głupotą budowanie Skate Parku przy Twinpigs. Kto tam będzie chodził żeby na rolkach czy desce pojeździć? Dziecka samego nie puścisz za wiślankę, a przecież nie będziesz go podwozić samochodem. A nie sądzę że ludzie z zewnątrz będą przyjeżdżać do Żor pośmigać na skate parku. Prawie w każdej miejscowości ościennej jest teraz taki park (Suszec, Marklowice). Decyzja jak najbardziej słuszna.

 • ~gbart 2012-12-04
  13:09:53

  0 0

  Rzeczywiście zmiana lokalizacji planowanych inwestycji jak najbardziej słuszna. Pytanie tylko jak te inwestycje mają się do obecnej kondycji finansowej Miasta? Nie neguje planów czy potrzeby tegon rodzaju inwestycji, ale mam wrażenie, że przedstawianie tego w tej chwili to tzw. ucieczka do przodu. Po co przedstawiać informacje czy dyskutować o budżecie Miasta skoro można mówić o mniej czy bardziej realnych planach na przyszłość.

 • ~żorzaninek 2012-12-04
  19:12:04

  0 0

  czyli to miasteczko westernowe nie jest pępkiem świata, a co najmniej Żor :P

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.