zamknij

Wiadomości

Nie przyłączysz się do gazu. PSG skończyły się pieniądze

2022-01-13, Autor: mz

Polska Spółka Gazownictwa poinformowała, że zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych zostało tymczasowo wstrzymane. Duże zainteresowanie przyłączeniem się do sieci sprawiło, że spółka wyczerpała budżet na ten cel, przeznaczony na lata 2022-2023. Co to oznacza dla inwestorów? PSG "pracuje nad rozwiązaniami".

Reklama

Polska Spółka Gazownictwa realizuje dwa rodzaje zadań — modernizuje istniejące sieci gazowe oraz przyłącza nowych odbiorców. Niestety, ci drudzy będą musieli poczekać. W środę spółka wydała komunikat, z którego wynika, że pieniądze na ten cel, jakie spółka miała na lata 2022-2023, już się wyczerpały.  

- Duże zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej spowodowało, że środki inwestycyjne spółki na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji przyłączeniowych — przyznaje spółka w komunikacie przesłanym redakcji Money.pl.

PSG: 2021 rekordowym rokiem pod względem zawierania umów na gaz

Jak podaje portal Money.pl, w minionym roku spółka wydała ponad 260 tys. warunków przyłączenia do sieci i zawarła umowy na realizację 135 tys. przyłączy. W tym roku i kolejnym na przyłączanie nowych odbiorców wyda prawie 2 mld zł. To rekordowa ilość w porównaniu z latami wcześniejszymi.

- W związku z pełnym zarezerwowaniem środków inwestycyjnych Polska Spółka Gazownictwa czasowo wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych — poinformowała wczoraj klientów PSG.

Co w tej sytuacji mogą zrobić inwestorzy? Wygląda na to, że muszą uzbroić się w cierpliwość. Spółka informuje, że pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji.

- Zarząd PSG, kierownictwo Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. i przedstawiciele administracji rządowej, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki i kontynuować proces przyłączania klientów do sieci dystrybucyjnej. O możliwości realizacji nowych przyłączeń PSG będzie na bieżąco powiadamiać przyszłych klientów" — przekazała spółka w komunikacie - czytamy w komunikacie przesłanym Money.pl

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 10

Materiał oryginalny: https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,nie-przylaczysz-sie-do-gazu-psg-skonczyly-sie-pieniadze,wia5-1-5912.html

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~jasnypieron 2022-01-14
  07:19:07

  12 2

  no i to jest "najlepszy" przykład pseudowalki ze smogiem i dbałość o "czyste powietrze". Jest 14.stycznia, a już nie ma pieniędzy( a może nigdy ich nie było) na lata 2022-2023!!! Narobiło się dziesiątki tych co to niby są od ubeckiego donoszenia na dymek z komina, ale sami NIC NIE ROBIĄ,ABY TĘ SYTUACJĘ ZMIENIĆ!!! Donoszenie na kogoś, bo ma komin i zimą ulatuje z niego dym na pewno nie załatwia sprawy!! Ale te pseudoinstytucje od szukania dymu pod koniec roku znów zrobią sobie zebranko i pośmieją się w ciepełku i czasem z papierosem w pysku ze starszych osób jak ich to wystraszyli "karnym kopciuchem"

 • ~izi 2022-01-16
  14:04:22

  3 0

  ~jasnypieron rozumiem, że "dymek z komina" ma oswoić nas ze smogiem
  co do "ubeckiego donoszenia" rozumiem, że lepiej powiedzieć "tylko nie mów nikomu" cicho, cicho udawajmy, że nie widać
  generalnie rzecz ujmując - tak właśnie buduje się wschodnią kulturę, czyli próbując wykpić tych, którzy chcą zmienić coś na lepsze zamiast tych, którzy robią źle - popatrz na Rosję...
  jeszcze generalnie rzecz ujmując, też uważam, że lepiej iść do sąsiada i powiedzieć mu bezpośrednio w twarz, że zatruwa innych i to on powinien się wstydzić

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś szczęsliwy w Żorach?
Oddanych głosów: 801

Prezentacje firm