zamknij

Wiadomości

Nowe światła w Baranowicach na DK81

2019-09-19, Autor: JP

Do października tego roku na skrzyżowaniu „Wiślanki” z ul. Pukowca i Młyńską w Baranowicach powstanie nowa, bezpieczniejsza sygnalizacja świetlna.

Zamówienie na projekt i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kościuszki DK-81 z ul. Pukowca i ul. Młyńską władze Żor złożyły już w czerwcu. Koszt inwestycji to 253 tys. zł.

Reklama

W tym miejscu istnieje już sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, ale wyjazd z podporządkowanych i tak bywa trudny. Ponadto, w tym miejscu w ciągu ostatnich dwóch lat doszło aż do 15 kolizji.

– Dzięki budowie sygnalizacji świetlnej wjazd z ul. Pukowca i ul. Młyńskiej zostanie usprawniony – zapewnia Anna Ujma z biura promocji żorskiego UM. – Wpłynie ona także na bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez Wiślankę.

Lokalizacja nowej sygnalizacji

Demontaż istniejącej sygnalizacji i budowa nowej sygnalizacji powinna zakończyć się do 30 października. Podczas montażu sygnalizatorów przewidywane są utrudnienia w ruchu, ale powinny potrwać tylko 3-4 dni robocze.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
 • ~gestskoczka 2019-09-19 14:37:22

  To będzie czwarte skrzyżowanie ze światłami na Wiślance. Niechlubnego rekordu z AZE (w zagęszczeniu sygnalizacji na kilometr trasy) nie pobiją, ale i tak ilość smrodu i hałasu staje się uciążliwa.

  Stałem niedawno na Wiślance przed światłami. Przede mną stały dwa ciężarowe, a na pasie obok trzy. Jak zaświeciło zielone, jak ruszyły te samochody – zanim zamknąłem wszystkie okna w aucie, poczułem się jak w komorze gazowej. Nie życzę takiej chwili grozy nawet projektantom i decydentom wszystkich kolejnych świateł na skrzyżowaniach.

  Na Wiślance powinny zostać zabudowane jeszcze dwie sygnalizacje na skrzyżowaniach: Z Mikołowską i z Zamkową-Owocową ale powinna koniecznie powstać zielona fala tak, by wszystkie samochody jadące tranzytem przez Żory przejechały całą trasę bez zatrzymania.

  Na skrzyżowaniu z Pszczyńską powinno powstać rondo, a tranzyt Wiślanki powinien przebiegać nad, albo pod rondem. Zdaję sobie sprawę że to są duże koszty, ale tu powinien partycypować inwestor galerii, bo to skrzyżowanie jako jednopoziomowe to będzie koszmar.

  Ul. Pukowca, a konkretnie przejazd pod wiaduktem to zawalona sprawa przez władze i radnego z Baranowic, który obniżył prędkość na AZE z 70 na 50 km/h. Niedawno kolejarze remontowali tory nad Pukowca, powinien być przebudowany wiadukt. Pod wiaduktem jest jeden pas ruchu, a powinny być trzy: jeden wjazdowy do Baranowic i dwa wyjazdowe.

  23 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 453