Od I ligi dzieli je już naprawdę niewiele

2015-05-09, Autor: mkor
Szczypiornistki MTS-u Żory nie zawiodły. Wygrały pewnie pierwsze spotkanie w ramach turnieju barażowego 31:20 (14:11). Jest szansa, że jeszcze dziś będą świętować awans do I ligi.

Zwycięzca grupy wielkopolskiej II ligi - Gubińskie Międzyszkolne Towarzystwo Sportowego Sparta Gubin , był bezradny w starciu z żorską drużyną. Choć jeszcze do przerwy rywalki zdawały być blisko naszych szczypiornistek, w drugiej połowie przewaga MTS-u nie podlegała dyskusji.

Dziś o 16:00 Sparta zagra swój drugi mecz w turnieju - rywalem będzie MTS Kwidzyn. Jeśli Sparta znowu przegra, wtedy MTS na pewno zagra w I lidze w sezonie 2015/2016. Stanie się tak, bowiem to 2 najlepsze zespoły turnieju barażowego uzyskują awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jeśli Sparta wygra, wtedy o losach rywalizacji zadecyduje drugi mecz żorzanek. A ze zwycięzcą grupy pomorskiej drużyna Mirosława Szczurka zagra w niedzielę o 10:00. .