zamknij

Kultura i rozrywka

Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami Żor

2020-01-04, Autor: AB

6 stycznia ulicami Żor i Rogoźnej przejdą barwne Orszaki Trzech Króli.

Reklama

Jeden z Orszaków Trzech Króli wyruszy 6 stycznia o godz. 10.30 z placu przed Biblioteką na os. Pawlikowskiego, aby w królewskim korowodzie, ze śpiewem kolęd, przejść do kościoła Parafii św. Stanisława.

- Prosimy, by dzieci przyszły w koronach: mieszkańcy os. Pawlikowkiego w koronach koloru niebieskiego, os. Księcia Władysława w zielonego i os. Powstańców Śl. oraz pozostali parafianie w koronach koloru czerwonego. Dzieci proszone są również o zabranie instrumentów muzycznych - zaznaczają organizatorzy.

Drugi Orszak wyruszy w Rogoźnej. Wyjście planowane jest o godz. 15.00, spod hali sportowej przy ul. Wodzisławskiej.

W galerii przypominamy Orszak Trzech Króli z 2018 r.

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~drocer 2020-01-03 22:23:40

  Dzień dobry. Wszystkim życzę lepszego roku. Idiotów ci u nas dostatek, ale... każdy dodatkowy jest cenny. Mamy tęczowe dzielnice. A może by tak; dzieci w różowych, łysi w niebieskich, kulawi i garbaci w zielonych, młodzi w błękitnych, starzy w szarych, radni miejscy w srebrnych (łatwiej rozpoznać)...Na czele "Pan Wymyślak" w złotej koronie (też papierowej). Co Pan, "Panie Wymyślak" na taką "tradycję"?

  9 15
 • ~jedrek 2020-01-04 15:19:12

  drocer chciał zabłysnąć, a zrobił z siebie ignoranta.
  A wystarczyło zapytać o co chodzi z tymi kolorami (większość wie o co chodzi)

  Król Europy wraz ze swoim orszakiem – wędruje do Żłóbka w kolorze czerwonym,
  Król Azji z orszakiem – w kolorze zielonym
  Król Afryki z orszakiem - w kolorze niebieskim.

  A panu panie "drocer" jaki kolor pasuje?

  16 3
 • ~drocer 2020-01-06 18:34:04

  @jedrek, przeczekałem, parady były. Kolor Twojej czapki? Każdy kolor lubię. Połączcie swoje barwy i wyjdzie wam tęcza. To jest wasza niedoskonałość, uwielbiacie być mądrzejsi od "boskiej" myśli wyrażonej w piśmie (nie studiowanej zresztą przez Was Biblii). Pewnie szedłeś w czerwonej (króla Europy). Pozostałych uwielbiasz na pokaz, od święta. Na codzienny użytek to "ciapaci" i "czarnuchy". Jeszcze jedna okazja do dzielenia rodzaju ludzkiego. Do rzeczy; mam wrażenie, że O3K wg. twojego mniemania jest tradycją wiekową. Mylisz się, ma 10 (słownie: dziesięć) lat. I nigdy nie czuj się większością wszystkowiedzącą. Cytat "Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem, w Judei, za panowania króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali, gdzie nowonarodzony król...". Jakie czerwone, jakie zielone, jakie niebieskie? Opanuj emocje, ogarnij testament, przynajmniej ten nowy. I Ewangelię wg św. Mateusza. Ja się na tym nie znam. Przynajmniej czytam, myślę i wyciągam wnioski.

  1 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Znana jest data wyborów prezydenckich. Na kogo zagłosujesz?Oddanych głosów: 1101