Paweł Dzida wygrywa na dwóch frontach

2014-02-15, Autor: mkor, źródło: UKS Czwórka
Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory - Paweł Dzida, zdobył 2 złote medale na Halowych Mistrzostwach Śląska Młodzików. Dzida zdominował bieg na 60 m i skok w dal. Zawody miały miejsce w Brzeszczach.

Bieg na 60 m od początku był w mocy naszego zawodnika. Już w eliminacjach Dzida osiągnął najlepszy wynik – 7,44s. Bieg finałowy to już popis sprinterskich umiejętności zawodnika z Żor i zwycięstwo w czasie nowego rekordu życiowego – 7,39s.Po mistrzostwo, Dzida sięgnął także w innej dyscyplinie - skoku w dal. Jako jedyny w stawce 25 zawodników przeskoczył barierę 6m i z wynikiem 6,09m zdobył złoty medal.

Blisko miesiąc temu, żorzanin na spalskiej hali wywalczył mistrzostwo Śląska młodzików w biegu na 300m i z wynikiem 37,76s zajmuje I miejsce na listach ogólnopolskich – hala 2014.

Paweł Dzida ma niespełna 15 lat i jest uczniem klasy lekkoatletycznej w Gimnazjum nr 4.
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0