Pierwsze trzy punkty MKS-u Żory

2015-08-31, Autor: mkor, źródło: MKS Żory

W IV kolejce A-klasy MKS Żory zwyciężył GKS Pierwszy Chwałowice 3:2. Spotkanie miało miejsce na boisku przy ul. Wolności.

Podopieczni Lecha Kwiatkowskiego od początku spotkania przejęli inicjatywę i dochodzili, znacznie częściej od swojego przeciwnika, do sytuacji bramkowych. Niestety, w wielu akcjach brakowało wykończenia, a tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie za sprawą Damiana Bernackiego.

Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla gospodarzy, którzy przegrywali już 2:0 po trafieniu Szymona Węgrzyka. Od tego momentu, MKS Żory rzuciło się do odrabiania strat, a kreowane sytuacje sprawiały, że kibice zaczęli wierzyć w korzystny wynik. W 71. minucie kontaktowego gola zdobył Tomasz Simlat. Zaledwie trzy minuty później do wyrównania doprowadził Łukasz Koczuba. Ten gol podwyższył jeszcze bardziej tempo spotkania, a jednocześnie gra się zaostrzyła w wyniku czego jeden z zawodników gości musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki.

Decydującego gola zdobył w 83. minucie Tomasz Steleblak. Zawodnik MKS-u Żory po rajdzie na lewym skrzydle znalazł się tuż przed bramkarzem przeciwnika i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Żorzanie po raz pierwszy w sezonie ligowym zdobyli trzy punkty, co wpłynęło na ich awans w ligowej tabeli.

W tej chwili MKS Żory zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów.

SKŁAD KS ŻORY: Goździkowski., Dworok, Tide, Kwiatkowski, Gajek, Banaś, Witak, Koczuba, Łoza, Simlat, Steleblak
Rezerwowi: Wincza
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1