Piłkarki MTS Żory rozbiły beniaminka. Są na czele tabeli

2021-11-23, Autor: MZ, materiały prasowe

Doskonale spisują się w tym sezonie I Ligi Kobiet Grupy B piłkarki ręczne Miejskiego Towarzystwa Sportowego Żory! W ostatnim meczu zawodniczki z naszego miasta pokonały u siebie beniaminka KS Otmęt Krapkowice aż 41:18 i w ligowej tabeli plasują się na drugim miejscu, mając tyle samo punktów, co prowadzący KPR Ruch Chorzów.

Starcie z zawodniczkami z Opolszczyzny zapowiadało się na zacięty mecz – w hali MOSiR Żory zmierzyły się bowiem druga i czwarta drużyna I Ligi. Już pierwsze minuty spotkania pokazały jednak, że MTS Żory interesuje w tym meczu tylko zwycięstwo. Po kwadransie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 13:3. Na boisku brylowały skrzydłowe żorskiej drużyny, a najwięcej bramek w tej części spotkania zdobyła Iga Barska, która w całym spotkaniu 12 razy pokonała bramkarkę przeciwniczek a dodatkowo została wybrana zawodniczką meczu przez kibiców zgromadzonych na hali.

Kolejne minuty upływały na bezradnych atakach drużyny z Krapkowic, które skutecznie rozbijane były przez defensywę MTS-u. W obronie od początku tego sezonu bezapelacyjną liderką żorskiego zespołu jest Wiktoria Kosmowska, która często jest wręcz murem nie do przejścia dla przeciwniczek. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 25:10.

Druga część spotkania miała podobny przebieg do pierwszej. Trener Bartłomiej Duda desygnował na plac boju wszystkie swoje zawodniczki, które w poprzednich spotkaniach nie miały wielu szans na grę - tym razem mogły pokazać się przed swoją publicznością.

Wielkie brawa dla dziewcząt, wszystkie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności. Bramkarki oczywiście na plus - powiedział Bartłomiej Duda, trener MTS Żory.

Żorzanki pewnie wygrały z przewagą 23 bramek. W ligowej tabeli zajmują 2 miejsca i po 7 meczach mają na koncie 18 punktów. Tyle samo oczek ma na koncie lokalny rywal KPR Ruch Chorzów, który jednak rozegrał o jeden mecz mniej.

Składy:

• MTS Żory: Okręglak, Skrzypek, Stępień - Mikosz(4), Wołczyk(3), Kanicka(1), Wiśniewska(7), Biernacka(5), Sójka(1), Jaworska(6), Kosmowska, Barska(12), Pielesz(2).
  • KS Otmęt Krapkowice: Szymańska, Cierpioł - Chmielewska(1), Juzkiewicz, Blozik(5), Korzec, Gołąbek(3), Szwajkiewicz, Kuźnik(3), Kuźmik(2), Stopa(1), Banasiak, Nastałek(3), Stańczyk, Migoń.
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 1