Wiadomości

Pływak z Żor podwójnym Mistrzem Śląska!

2018-11-27, Autor: jm

W dniach 16-17 listopada w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Open w pływaniu. Żorzanin Szymon Jaworski wystartował w trzech konkurencjach - w dwóch wygrał, a w jednej zajął drugie miejsce na podium.

Szymon Jaworski to mieszkaniec Żor a zarazem wychowanek klubu UKS Salmo Żory. Obecnie trenuje w WKS Śląsk Wrocław i przygotowuje się do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Nie przeszkodziło mu to jednak w starcie w Mistrzostwach Śląska Open, w których trzykrotnie stawał na podium.

Podczas Mistrzostw żorzanin zdobył tytuł podwójnego Mistrza Śląska w kategorii Open na dystansach 200 m stylem dowolnym i 400 m stylem dowolnym oraz był srebrnym medalistą na dystansie 100 m stylem dowolnym.

- Szymon jest zawodnikiem bardzo zdolnym i perspektywicznym, jako trener wiążę z nim wielkie plany, m.in. zrobić kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów. Szymon jest bardzo zdyscyplinowany i pracowity, zresztą widać to po jego sukcesach i po tym jak wspaniały wynik osiagnął na ostatnich mistrzostwach! - skomentował trener Szymona Jaworskiego, Kazimierz Bauer.

>>Przeczytaj więcej o sukcesach żorzanina<<

Najbliższe plany Mistrza Śląska, to udział w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w dniach od 18-22 Grudnia w Lublinie.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0