Pływanie: UKS Salmo Żory z pięcioma medalami

Pływacy UKS-u Salmo Żory zdobyli 5 medali Mistrzostw Śląska Juniorów 14 lat.

Pływalnia „Olimpijczyk” w Gliwicach gościła 14-latków, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Śląska Juniorów na basenie 50-metrowym.

Najlepszym zawodnikiem UKS-u Salmo Żory okazał się Remigiusz Kolawa, który zdobył tytuł Mistrza Śląska na dystansie 50 metrów i 100 metrów stylem grzbietowym, a na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął 3 miejsce. Dwa srebrne medale zdobyła sztafeta chłopców na dystansach 4 x 100 metrów stylem dowolnym i 4 x 100 metrów stylem zmiennym.

W zawodach wystąpili: Remigiusz Kolawa, Damian Gałach, Krzysztof Tide, Łukasz Stępiński, Patrycja Toman, Hanna Stencel, Kwiatkowska Monika, Natalia Kilińska.